Хірурги-трансплантологи обіцяють працювати навіть у цілковитій темряві

Блекаут нікому очевидно не додає настрою.Відключення енергії не несуть прямої загрози життю пацієнтів, які знаходяться в відділені реанімації та штучній вентиляції легень.

Як повідомляється, МОЗ рекомендує лікарням поставити планові госпіталізації – на паузу. Принаймні на час, поки в країні триває енергокриза. Бо треба закумулювати резерви навколо складних і важких пацієнтів. 

Але це не зупиняє відділення трансплантології, де лікарі продовжують рятувати людей.  Пересадка органів завжди вважалася одним із найскладніших напрямків хірургії. В умовах, коли в містах – зокрема й у лікарнях – годинами немає світла, трансплантація взагалі стала медициною на межі з дивом, кажуть і пацієнти, і лікарі.

Так, завідувач відділу трансплантації та хірургії печінки Національного інституту хірургії та трансплантології ім. Шалімова Олександр Гриненко говорить, що клініка в цілому готова до важкої ситуації з електрикою – працюють генератори, адміністрація потурбувалася про цю проблему заздалегідь. 

“Ми зіткнулися з цією проблемою уже тричі, і, на щастя, автоматичні системи підстраховують нас, – розповів лікар. – Доведеться оперувати, незважаючи ні на що, без світла, з ліхтариками з підсвітками…. Це все вирішуємо, лікарі знають, як це робити. Особисто я застав період 90-ті роки, коли вимикали світло в лікарні, де проходив інтернатуру, підгоняли автомобіль і підсвічували операційну фарами автомобілю”.

За словами Рубена Зограбʼяна, завідувача відділу трансплантації нирки Національного інституту хірургії та трансплантології ім. Шалімова, робота продовжується, незважаючи на блекаути. В інституті йдуть операції. Минулого тижня всі операції, які були заплановані, були виконані, особливо це стосується операцій, які виконуються по швидкій допомозі.

“Працювати під час блекаутів допомогають альтернативні джерела живлення. Хірурги обіцяють працювати навіть у цілковитій темряві”, – додав медик.

До слова, у Гостомелі лікарі Охматдиту проведуть медичні консультації.