Хірурги Шалімова і Амосова рятують бійців у польових шпиталях, дістаючи з тіл кулі та шматки боєприпасів

Автор: Любава Лисичкіна
19:25 02.09

Лікування у цивільних установах та в польових військових шпиталях дуже відрізняється за технічними умовами.

Хірурги Шалімова і Амосова рятують бійців у польових шпиталях, дістаючи з тіл кулі та шматки боєприпасів Фото: ілюстративне
Світлодіодне освітлення
Про працю лікарів розповіли у сюжеті журналісти.
 
Олександр Шалімов був першим з українських хірургів, хто вдало пересадив підшлункову залозу. Микола Амосов винайшов протез мітрального клапану серця. Нині справу видатних вчених продовжують їхні учні – шалімівці та амосовці. Та у воєнний час до медичних закладів звертаються все більше пацієнтів з бойовою травмою – йдеться у сюжеті телемарафону “Єдині новини”.
 
Фахівці ННЦХТ ім.О.О. Шалімова часто їздять оперувати у зону бойових дій.
 
Лікування у цивільних установах та в польових військових шпиталях дуже відрізняється за технічними умовами, темпом роботи та системою госпіталізації хворих, які поступають з множинними пораненнями у вкрай тяжкому стані, розповідає Віталій Пічка, судинний хірург відділення хірургії магістральних судин нашого Центру.
 
А Павло Петельський, до війни лікар-онколог, наразі став фахівцем з усіх видів поранень. Бо на фронті поранення не обирають. 
 
Гендиректор Центру Шалімова Олександр Усенко говорить, що фахівці закладу проводять нині унікальні операції військовим, які у світі до цього не робили. 
 
В Інституті Амосова зібрали цілу колекцію куль та уламків , якими травмують українськиї захисників і які витягнули з тіл бійців.  Тут проводять понад 10 тис операцій на рік, і багато з них для хірургів також відбуваються вперше. У планах Інституту – збільшення кількості операцій.
 
А головна мрія гендиректора, хірурга Василя Лазоришинця – добудувати новий корпус на 36 тис кв метрів:
 
“Якщо ми його добудуємо і там буд технічне устаткування, то це буде один з найбільших кардіологічних центрів в Європі”.
 
До слова, у столиці онкологи провели операцію, яка тривала 11 годин.
 
 

Великий Київ у Google News

підписатися