Хірурги провели надскладну операцію захиснику, який до цього був прооперований 16 разів

Автор: Любава Лисичкіна
18:15 17.06

Ігорю 32 роки, він з Тернопільщини. На бойовому завданні отримав важке поранення. У лікарнях Дніпра, Львова та в Київському військовому шпиталі пацієнту провели загалом більше 16 оперативних втручань.

Хірурги провели надскладну операцію захиснику, який до цього був прооперований 16 разів Фото: ілюстративне
Як розповіли  у Національному Науковому Центрі хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова, інфікування протезу пов’язане із бойовою травмою.
 
 Внаслідок травми у Ігоря сформувалась хибна аневризма, яка розповсюджувалась на загально-клубові та ліву стегнову артерію, викликаючи порушення, що в подальшому могли призвести до втрати кінцівки. Тому в уражені магістральні судини мініінвазивно хірурги встановили стент-графти (штучні судинні протези), що поновило нормальний кровотік та зменшило ризик кровотечі.
 
Однак, через півроку на стегні, над встановленим протезом, заявилася нориця з гнійними виділеннями. Консервативне лікування не діяло, стан пацієнта погіршувався. Дані КТ засвідчили наявність інфекційного процесу вздовж всього графту. Лікарі Шалімова прийняли рішення про видалення стент-графту та проведення пацієнту аутовенозного клубо-стегнового шунтування з використанням власної великої підшкірної вени.
 
Це  – технічно складне оперативне втручання, через запальний і виражений злуковий процес. Операція була проведена дуже вчасно, оскільки наявний лізис (розплавлення) загально-стегнової артерії, в яку попередньо було встановлено стент-графт, міг в будь-який момент спровокувати значну кровотечу.
Зараз пацієнт почувається добре, в найближчий час виписується додому.
 

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин