Про це розповіли Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова.
Це системне, генетично обумовлене захворювання сполучної тканини, яке передусім викликає симптоми, пов’язані з кістковою, серцево-судинною системами та органом зору. Але найсерйозніші ускладнення зустрічаються з боку аорти і мітрального клапана — у хворих часто діагностують аневризму аорти.
Спочатку команда професійних хірургів Інституту Амосова рятували життя батька. За плечима у чоловіка вже була операція на очах. Також довгий час чоловік страждав на аритмію. І коли медикаментозно уже нічого не допомагало і в легенях почала набиратися вода, пацієнт погодився на операцію Бенталла (комбіноване хірургічне втручання, яке включає одномоментне лікування висхідної аорти і аортального клапана), яку успішно провели.
Нещодавно у пацієнта стався обрив хорди задньої стулки мітрального клапана, що властиво для хвороби Марфана. Тому йому було виконано пластику мітрального клапана й тристулкового клапана.
Його сину Івану теж уже двічі провели операцію Бенталла у стінах Інституту. Це дало змогу хлопцю жити повноцінним життям та займатися важливою справою – волонтерством. Іван активно допомагає діставати потрібні речі військовим із-за кордону.
“На долю нашої родини випали ось такі випробування. Проте, я неймовірно щасливий, що лікарі врятували мене та мого сина”, – ділиться Василь.