Хірург-доброволець розповів про незабутню “картину на животі” у пораненого бійця

Автор: Любава Лисичкіна
20:09 18.07.2023

З весни 2022 року кандидат медичних наук, хірург, реабілітолог Данило «Будда» Сафронов вчергове приїхав працювати хірургом-добровольцем ПДМШ у лікарні Бахмута.

Хірург-доброволець розповів про незабутню “картину на животі” у пораненого бійця

Про це розповіли у Першому добровольчому мобільному шпиталі ім. Миколи Пирогова.

Піхотинця 25 років, якого зустрів лікар-хірург, ймовірно, не забуде ніколи. У бійця, який пришов в госпіталь з випискою, були проникаюче осколкове поранення живота… грудної клітини… печінки… легені… поранення правого стегна…контрактура гомілковостопного….  

М’які тканини стегна та гомілки були деформовані шрамами від розрізів після фасціотомії. Вгорі ближче до тазу – великий дефект тканини, наче яма, провалена майже до кістки. Сліди рубців на стегні та гомілки, у місцях минулої фіксації кісток апаратами – ретроспектива історії його хвороби.

Лікар говорить, що післяопераційні рубці на животі від лапаратомії, та на грудній клітині – від торакотомії він бачив багато. Але крім цього на животі захисника було татуювання у вигляді картини Хокусая. Татуювання займало усю праву половину живота і частково переходило на ліву, відтворюючи картину старого японського майстра дуже точно, до дрібних деталей.

“Я запам’ятав її назавжди – бо це було незвичайне татуювання у вигляді однієї з картин мого улюбленого художника”, – говорить хірург.

Виявилося, що Кацусіка Хокусай – улюблений японський художник бійця, і, хірург, попри чималу кількість проведених операцій захисникам, згада за картиною, що саме він оперував у Бахмуті піхотинця.

Світлини зі сторінки Danil Safronov

До слова, чому ППО не може збивати дрони та ракети подалі від міст: у ЗСУ пояснили.

Великий Київ у Google News

підписатися