Про це свідчать записи телефонних розмов Богуслаєва, оприлюднені журналістами “Схем”.
Народний депутат від “Слуги народу” Геннадій Касай є вихідцем з “Мотор Січі” і братом директора з маркетингу та торгівлі підприємства Павла Касая. У розмові з журналістами він відповів, що надасть відеокоментар, але більше на зв’язок з не виходив.
Брат Геннадія Касая Павло також був у співрозмовниках Богуслаєва щодо блокування передачі гелікоптера розвідникам.
“Це Міністерство оборони, це Головне управління розвідки. Зараз Гєна (Геннадій Касай – ред.) не бере слухавку, в них зараз зустріч з керівником цього відділу, цього підрозділу. Гєна в курсі справи – має зараз з ними… з ним там це питання обговорювати. Наталія Борисівна (Ульяненко – ред.) теж зі свого боку підключилась”, – говорив телефоном Богуслаєву 21 квітня 2022-го року Павло Касай.
Також, як свідчать записи, допомагала у блокуванні передачі гелікоптера Наталія Ульяненко, яка раніше працювала на “Мотор Січі” і, судячи з розмов, мала вплив на ухвалення рішень на користь Богуслаєва в різних владних кабінетах, в тому числі на рівні Генштабу.
Ульяненко наразі досі працює на “Мотор Січі” радницею нового керівника.
Наталія Ульяненко прокоментувала журналістам, що, на її думку, Богуслаєв “просто так не міг дати команду не віддавати гелікоптер”, але стверджує, що не пам’ятає про свою залученість чи вплив на цей процес.
Як свідчать нові записи розмов В’ячеслава Богуслаєва, 21-го квітня минулого року президент “Мотор Січі” здійснив декілька дзвінків з вимогою зупинити цей процес. Він вимагав розібрати вертоліт, розладнавши окремі деталі та сховавши запчастини, зокрема, лопаті. Він також доручав не віддавати представникам ГУР важливу документацію: наприклад, формуляр – обов’язковий документ, в якому вказується повна інформація про борт із заводським номером, датою виготовлення тощо.
“Ти розладнай РДЦ (регулятор двигуна цифровий – ред.) на цьому гелікоптері. Розладнай там РДЦ, щоб вони не злетіли – і все”, – казав в той день Богуслаєв.
“Лопаті важко сховати, а агрегат знімайте, все сховайте, бл***”, – давав вказівки Богуслаєв.
Серед його співрозмовників того дня були директор з маркетингу та торгівлі “Мотор Січі” Павло Касай, керівник відокремленого підрозділу підприємства Ігор Костюк та конструктор Роман Мироненко, керівник авіаційної компанії “АгроавіаДніпро”, на території якої знаходився гелікоптер, Олександр Понікаревич, співробітник обслуговуючої компанії Олександр Корнієнко.
“Поводьтеся жорстко, нічого, там, не кланяйтесь, не просіть, щоб вони знали бл***… А гелікоптер треба забрати”, – казав Богуслаєв телефоном.
У розслідуванні “Схеми” також наводять документи, які свідчать про те, як Богуслаєв намагався продати армійцям низку гелікоптерів, щонайменше на одному з яких літати було “ризиковано для життя”.
Попри спроби Богуслаєва блокувати процес, розвідникам все ж вдалось вилучити Мі-2 для потреб армії.
Довідка: “Мотор Січ” є одним з найбільших підприємств у світі з випуску двигунів для літаків та гелікоптерів, а також промислових газотурбінних установок. Компанія постачає продукцію у понад 100 країн світу.
Читайте також: Президент “Мотор Січ” Богуслаєв продавав авіадвигуни РФ з дозволу Зеленського, Єрмака, Буданова та Кулеби – Гео Лерос
Нагадаємо, 22 жовтня 2022 року працівники СБУ затримали екснардепа, президента “Мотор Січі” В’ячеслава Богуслаєва. Його підозрюють у незаконному постачанні оптових партій українських авіадвигунів до країни-агресора РФ (ст. 111-1 (колабораційна діяльність), ст. 111-2 (пособництво державі агресору) КК України.
24 жовтня у СБУ опублікували аудіозаписи телефонних розмов Богуслаєва, які підтверджують його співробітництво з РФ.
Згодом силовики виявили скарби Богуслаєва, у тому числі скіфське золото, зброю, раритетні авто, які намагались таємно вивезти за кордон.
Богуслаєв всі обвинувачення заперечує. Під час судового засідання він пояснив зняття деталей “звичайним робочим процесом”. Суд продовжив екскерівнику “Мотор Січі” термін ув’язнення – до 27 травня.