Про це повідомляє видання “APnews” з посиланням на “Sky News”.
Дослідження англійських вчених вказують, якщо вірус потрапляє на гроші, то він не виживає на поверхнях банкнот ні старих, ані нових зразків.
Виживання вірусу на купюрах виявилася нижче, ніж на багатьох інших поверхнях, з якими люди щодня контактують”, – повідомили спеціалісти банку.
По-перше, вірус залишається в перманентному стані близько 1 години після потрапляння на поверхню, через 6 годин знижується на 5%, а вже через добу – менше 1%, за умови, якщо він потрапляє безпосередньо з організму за допомогою чхання або кашлю.
Так звані “вірусні гроші” являють собою невеликий ризик, а небезпека зникає протягом декількох годин. Чого не скажеш про, наприклад, монети. На гладких поверхнях, таких як нержавіюча сталь, патогени розпадаються повільніше. Як наслідок – небезпека заразитись зростає.
По-друге, під час пандемії коронавірусу суттєво знизився обіг готівки в усьому світі. Використання кредитних карт також скоротилось, що свідчить про загальне зменшення витрат серед населення.
Згідно з висновками вчених, у топ найбільш заражених поверхонь входять:
- корзина/візок для покупок в супермаркеті;
- термінали на касах;
- продукти на полицях;
- сенсорні екрани терміналів самообслуговування.
На відміну від цих поверхонь масового користування, готівка зберігається в гаманцях, касах або сейфах. Єдиний можливий випадок зараження від паперових купюр відбувається під час передачі з рук інфікованої людини або людини, яка торкнулася інфікованої поверхні, а потім банкноти”, – роз’яснили у дослідженні.
А тим часом в Україні зафіксовано 13 882 нових випадки коронавірусної хвороби. За минулу добу померли 229 хворих.
Читайте також: Карантин, день 258. Коли інфіковані COVID-19 перестають заражати інших