Ґран-прі міжнародного фестивалю отримало українське пригодницьке фентезі

Автор: Любава Лисичкіна
00:37 14.06.2022

Завершився 9-й міжнародний кінофестиваль для дітей і підлітків Чілдрен Кінофест.

Ґран-прі міжнародного фестивалю отримало українське пригодницьке фентезі
оренда квартири Київ
Як повідомляють у ДержКіно України,  за підсумками глядацького голосування перемогу отримало українське пригодницьке фентезі “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке” – історія про пригоди козака, який намагається вибратися з пекла.
 
Найкращу дитячу стрічку створено за підтримки Держкіно, фільм знято за мотивами казки Сашка Лірника. Режисером картини є Михайло Костров.  
 
Під час фестивалю вже традиційно пройшов також Конкурс короткометражних фільмів, знятих дітьми. Організатори отримали понад 100 заявок з усієї України, серед яких обрали 17 фіналістів. Переможцями з них стали:
 
 Найкращий український дитячий фільм року (нагорода в розмірі 15 000 грн) – анімаційна робота “Я – птах!” 14-річної Марії Ажислапової з Дніпра. Картина розповідає про маленького пінгвіна, який сприймає чайку за свою маму, і тому злітає у небо.
 
 Найкращий фільм у категорії 7-10 років (4 000 грн) – анімація “Напад хутряної риби” про двох совенят, яких неочікуваний друг урятував із біди (режисерка Анастасія Шинкаренко, 9 років, м. Вишневе).
 
 Найкращий анімаційний фільм у категорії 11-14 років (4 000 грн) – “Чорний лютий” 12-річного Матвія Глазунова, який минулого року здобув головний приз Конкурсу зі своєю попередньою стрічкою “Мелісса”; з 2014 року Матвій вдруге тікає від війни, зараз мешкає у Мукачеві. “Чорний лютий” – рефлексія війни російської агресії проти України.
 
 Найкращий ігровий фільм у категорії 11-14 років – горор “Привиди маєтку Міклашевського” (режисерка Поліна Лавриненко, 13 років, с. Біленьке, Запорізька обл.)
 
Приз глядацьких симпатій, який присуджується за результатом голосування глядачів на сайті фестивалю, та нагороду у розмірі 8 000 грн отримала анімація “Звідки плями у Саламандри?” (режисер Василь Короп, 8 років, м. Київ).
 
 Під час церемонії журі Конкурсу відзначило ще дві роботи. Спеціальну відзнаку журі за Найкращу режисуру отримала стрічка “Обереги” (режисерка Даша Ярмолюк, 11 років, м. Фастів) про підлітків, які, ховаючись від бомбардування, знаходять у підвалі послання з минулого. Ще одну Спеціальну відзнаку журі отримав 13-річний Іван Кудренко з Дніпра за свою комедійну роботу “Потрібен новий телефон”.
 
До слова, в “Добропарку” прибрали наслідки окупації та облаштували тюбінгову гірку – дата відкриття.

Великий Київ у Google News

підписатися