Говорить Київ. НБУ присвятив нову монету найстарішому українському мовнику

Автор: Галина Ворона
23:29 Сьогодні

Сьогодні виповнюється 100 років Українському радіо. На честь цієї події Національний банк випустив нову пам’ятну монету “100 років із часу заснування Українського Радіо”.

Говорить Київ. НБУ присвятив нову монету найстарішому українському мовнику

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

На аверсі пам’ятної монети “100 років із часу заснування Українського радіо” в центрі композиції розташований малий Державний Герб України, навколо якого багаторазово повторюється фраза “Говорить Київ”, що акцентує увагу на історичній та сучасній ролі Києва як центру комунікації.

Цей елемент також відображає стилізований фрагмент лінії зіткнення й поширення радіохвиль над окупованими територіями, що символізує важливість Українського радіо у відстоюванні національної самобутності та протидії ворожій пропаганді.

Угорі – напис Україна, ліворуч – номінал 5 з графічним символом гривні ₴ (горизонтально), рік карбування – 2024 (вертикально), нижче – логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України.

На реверсі монети стилізовано зображено поширення радіохвиль, джерелом яких є крапка над літерою “і” у слові “радіо”. Ця літера зображена у вигляді своєрідної щогли, що символізує ідентифікацію саме Українського радіо. Під композицією розміщено напис Українське радіо 1924, що означає рік заснування найбільшої радіомережі України.

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук. Скульптор – Анатолій Демяненко.

Пам’ятна монета “100 років із часу заснування Українського Радіо” має номінал 5 гривень, виготовлена з нейзильберу, категорія якості карбування – “спеціальний анциркулейтед”.

Тираж – 50 000 штук у сувенірному пакованні. Придбати пам’ятну монету можна буде в інтернет-магазині нумізматичної продукції НБУ з 26 листопада 2024 року, а також у банків-дистриб’юторів (перелік яких зазначено на сторінці офіційного Інтернет-представництва Національного банку). Детальніша інформація про початок реалізації буде опублікована на офіційних сайтах інтернет-магазину НБУ та банків-дистриб’юторів.

Читайте також: НБУ присвятив нову монету серії “Збройні Сили України” військовим логістам

Нагадаємо, НБУ присвятив нову монету символу 2025 року.

Великий Київ у Google News

підписатися