Готуймося. Президент Литви розповів, коли ЄС відкриє кордони для українців

Автор: Любава Лисичкіна
23:23 06.04

На думку президента Литви Гітанаса Науседи, кордони Шенгенської зони можуть відкритися для українців до середини літа – але фінальної визначеності з цього приводу немає.

Готуймося. Президент Литви розповів, коли ЄС відкриє кордони для українців

Про це він  сказав в інтерв’ю “Європейській правді” у Вільнюсі. 

За словами Науседи,   неможливо передбачити, якою буде епідемічна ситуація через декілька місяців, відтак він не може гарантовано назвати дату зняття обмежень на поїздки.  Але в той же час він сподівається що ЄС відкриє кордони для іноземців вже влітку. 

“Можливо, влітку обмеження будуть зняті, але це залежатиме від багатьох факторів, не тільки від ефективності карантину, але також від впровадження “зелених паспортів”, які імовірно з’являться в червні, та звісно ж, від швидкості вакцинації”, – зазначив він, додавши, що країни ЄС прагнуть до середини літа вакцинувати 70% дорослого населення.

Саме після цього боже відновитися дія безвізового режиму – але, за словами Науседи,  невідомо, чи поширюватиметься вона відразу на всі групи. 

“Тоді кордони можуть відкритися, але це залежатиме також від вакцинації в інших державах, як-от в Україні. І це в принципі може бути перепоною. Але я би не переоцінював цей фактор”, – заявив Гітанас Науседа, зазначивши, що для окремих груп, як-то офіційних делегацій, діятиме інший режим перетину кордону.

Нагадаємо,  Міністерство охорони здоров’я підписало контракт з Pfizer на 10 мільйонів доз.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...