Вакцинується в прямому ефірі: основні тези Зеленського на “коронавірусному” форумі в Києві

Автор: Марія Супрун
11:31 08.02

У Києві стартував Всеукраїнський форум «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді», який триватиме до 10 лютого. Триденна подія стане майданчиком для діалогу про пандемію та її подолання.

Вакцинується в прямому ефірі: основні тези Зеленського на “коронавірусному” форумі в Києві

Захід відбудеться за участі Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, представників Уряду, Верховної Ради України за підтримки Всесвітньої організації здоров’я, UNICEF та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

На форумі обговорюватимуть плани Уряду на 2021 рік щодо подолання пандемії: заходи з відновлення економіки, допомоги вразливим верствам населення, адаптації освіти, співпраці з міжнародними фінансовими організаціями. Під час форуму буде окреслено строки й умови проведення вакцинації: коли вона розпочнеться, які вакцини будуть представлені в Україні та який контроль якості вони пройшли.

Зокрема, форум сьогодні, 8 лютого, відкрив президент України Володимир Зеленський. Підготували основні тези з виступу глави держави.

Офіс президента започатковує серію із 30 масштабних щотижневих форумів у форматі діалогу із суспільством. На форумах будуть говорити про безпеку і оборону, Крим, Донбас, комунальні тарифи і так далі.

Я всіх вітаю з початком першого дня нашого першого Всеукраїнського форуму. Я не обмовився… Сьогодні проходить перший захід, яким ми розпочинаємо серію 30 масштабних щотижневих форумів в Україні. Це старт великого суспільного діалогу за участю влади, громадськості та міжнародних партнерів, експертів і вчених“, – заявив Зеленський.

Карантинні обмеження, які діяли в січні, скоротили кількість нових випадків захворюваності за тиждень втричі.

Нам вдалося досягти стабілізації захворюваності і втричі скоротити середньотижневим кількість випадків захворювань“, – додав президент.

В Україні мають намір охопити майже половину населення вакцинацією від COVID-19 цього року та в першому півріччі наступного. А однією з проблем він назвав недовіру до вакцинації, тому покаже приклад.

Я готовий особистим прикладом, як і більшість світових лідерів, показати людям, що вакцинація важлива, вона безпечна, вона потрібна. Вакцинуватися планую в прямому ефірі разом з військовослужбовцями“, – заявив Зеленський.

Президент зазначив, що вакцинація стартує вже цього місяця. Першими вакцину отримають медики, військові, нацгвардійці.

За його словами, зараз немає підтвердження результативності російської вакцини від коронавірусу. Експериментувати на українцях не будуть.

Ніякого підтвердження того, що “Супутник V” гарантовано дає результат, немає. Я вважаю, що громадяни України – це громадяни, це люди. Це точно не кролики. На них експериментувати ми точно не маємо права“, – заявив він.

Президент також назвав, які категорії українців не мають права відмовитися від вакцинації.

Я вважаю, що всі люди, які працюють на державу, які мають постійні контакти, вони не мають права відмовитися від вакцинування. Виняток мають складати лише особи з алергією, кому неможливо зробити щеплення“, – зазначив глава держави.

Форум у прямому ефірі можна дивитися за посиланням.

Нагадаємо, що під КВЦ “Парковий”, де проходить форум, зібрались мітингувальники.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...