Готові відновити польоти одразу після перемоги – “Украерорух” відреагував на прогноз про закрите небо на 6 років

Автор: Оксана Тупальська
17:39 12.04.2023

Пасажирські літаки зможуть почати рух над Україною одразу після завершення бойових дій. Про це повідомили в ДП “Украерорух” у відповідь на песимістичний прогноз Європейської організації з безпеки аеронавігації, що повітряний простір над країною ймовірно буде закритим до 2029 року.

Готові відновити польоти одразу після перемоги – “Украерорух” відреагував на прогноз про закрите небо на 6 років
Світлодіодне освітлення

У заяві Украероруху пояснили, що Євроконтроль двічі на рік оновлює прогноз на семирічку. І під час розрахунків брали до уваги ситуацію невизначеності, пов’язану з війною. Однак буде чи ні рух пасажирських літаків – залежатиме не від прогнозів, а від практичних реалій:

“З огляду на факт існуючої військової агресії російської федерації на території України, фахівці Євроконтролю на основі цих актуальних вхідних даних зробили припущення до кінця горизонту планування – тобто до 2029 року. Після появи нових об’єктивних факторів, як то завершення війни та переформатування мережі маршрутів, прогноз Євроконтролю буде оновлено з використанням нових даних”, – повідомляє Украерорух.

Зазначається також, що нині спільно з Євроконтролем розроблено План заходів з відновлення аеронавігаційного обслуговування у повітряному просторі України:

“Незважаючи на обставини форс-мажору, викликані військовою агресією російської федерації, Україна повноцінно готується до відновлення польотів у своєму повітряному просторі. Такий план охоплює повний спектр необхідних складових процесу: відновлення інфраструктури, операційні процедури, авіаційну безпеку, підготовку персоналу, сертифікацію, взаємодію з міжнародними партнерами, фінансування”, – зазначає Украерорух. 

Раніше оптимістичні прогнози щодо можливості відновлення польотів оприлюднила українська компанія SkyUp. Аби втримати потужності вона перевозить пасажирів з країн ЄС на курорти за умовами контрактів мокрого лізингу. Гендиректор авіакомпанії Дмитро Сіроухов повідомляв, що таким чином вдається зберегти усі робочі місця, які були до повномасштабного вторгнення та доглядати за літаками належно. 

“Податки сплачуємо тільки в Україну, бо ми український бізнес незалежно від того, де літає літак – це близько 100 млн грн. зберігаємо робочі місця для 1200 співробітників», – казав гендиректор авіакомпанії Дмитро Сіроухов.  

Нагадаємо, прогноз про те, що обмеження польотів цивільної авіації над Україною можуть зберегтися до 2029 року Євроконтроль оприлюднив 11 квітня 2023 року. 

Великий Київ у Google News

підписатися