Гості на станції. Біля українського “Академіка Вернадського” зібрались тисячі пінгвінів (ФОТО)

Автор: Тетяна Сененко
23:51 19.07

В Антарктиці неподалік української полярної станції “Академік Вернадський” зібралися тисячі пінгвінів. Вчені пов’язують це явище з потеплінням

Гості на станції. Біля українського “Академіка Вернадського” зібрались тисячі пінгвінів (ФОТО)

Про це повідомила прес-служба Національного антарктичного наукового центру.

“Зазвичай взимку пінгвіни відпливають трохи на північ від української станції. Вони харчуються крилем і потребують відкритої води для полювання, а акваторію навколо “Вернадського” взимку сковує крига”, – йдеться в повідомленні.

Полярники зазначили, що протягом останніх років клімат істотно змінюється, а зими стають теплішими. Наприклад, протягом цього місяця у радіусі 20 км від станції спостерігалися великі скупчення пінгвінів Дженту або Аделі.

Читайте також: 25-річчя антарктичної станції “Академік Вернадський”: Google випустив дудл, а МОН відкрив виставку

Науковці підкреслюють, що такі великі скупчення пінгвінів приваблюють хижаків, що на них полюють – морських леопардів і косаток. Тож вони зараз теж тримаються поблизу станції.

“Ділянки відкритої води в районі архіпелагу Вільгельма, де розташована станція, зараз можна знайти протягом всієї зими. Тому тепер пінгвіни тримаються зовсім недалеко від станції і, схоже, не збираються кочувати на північ. Ось так наслідки зміни клімату і потепління можна безпосередньо спостерігати в Антарктиці завдяки пінгвінам”, – зазначили науковці.

Нагадаємо, Україна одна з 54 країн Антарктичного Союзу. Українська cтанція “Академік Вернадський” працює цілорічно і кожного дня проводяться наукові дослідження.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...