Головний біль, нудота, налиті кров’ю очі: що варто знати про симптоми Омікрону

Автор: Любава Лисичкіна
00:17 06.01

Виявилося, що новий варіант коронавірусу, це не просто втрата смаку і запаху, а набагато складніше. І якщо раніше ніхто не звертав увагу на випадіння волосся, то зараз – це один із симптомів Омікрону.

Головний біль, нудота, налиті кров’ю очі: що варто знати про симптоми Омікрону

Про нові і невідомі симптоми мутованого вірусу варто знати, щоб якнайменше –  вчасно зрозуміти, що відбувається з організмом, якнайбільше –  допомогти собі і навколишнім вчасно ізолюватися.

Люди в усьому світі стурбовані через варіант COVID-19 «Омікрон». Наразі про «Омікрон» відомо небагато, тому тривають численні дослідження для оцінки його передачі, тяжкості перебігу хвороби та ризику повторного зараження.   

 Штам, який називають B.1.1.529, або “Омікрон”, вперше виявили у Ботсвані, а потім у Південно-Африканській Республіці та Гонконгу — в мандрівника з Південної Африки. Цей штам має 32 мутації в білку-“шипі” коронавірусу, за допомогою якого вірус проходить у клітини та розмножується.

Головний біль

За словами британського вірусолога і професора молекулярної онкології, професора Лоуренса Янга, головний біль вважається найпоширенішим симптомом штаму “Омікрон.

Втома

Ще одним симптомом, який з’являється на ранніх стадіях у хворих на Covid-19, є втома. Втома, пов’язана з Covid-19, означатиме, що люди будуть відчувати себе надзвичайно виснаженими навіть після відпочинку.

Біль у горлі

Згідно з даними програми ZOE Covid, майже половина людей, які захворіли на COVID-19, скаржилися на біль у горлі. Але він не надто сильний і зникає вже за п’ять днів.

Нежить

Нежить був другим за поширеністю симптомом коронавірусної хвороби. У близько 60% хворих він був присутнім.

Професор Тім Спектор з Королівського коледжу Лондона раніше зазначав, що симптоми Covid-19 зараз все більше схожі на звичайну застуду.

Чхання

Хоча чхання не є типовим симптомом Covid-19 і зазвичай є ознакою звичайної застуди, дослідження ZOE показало, що часте чхання, тобто більше, ніж зазвичай, може бути ознакою інфікованості коронавірусом у тих, хто щеплений.

Кашель

Постійний кашель зустрічається лише у 4 з 10 людей, заражених коронавірусом.

Підвищена температура

Цей симптом означає, що тіло реагує на інфекцію і допомагає імунній системі боротися з нею.

“Рожеве око” (кон’юнктивіт)

Коронавірус здатен проникати в клітини організму через рецептори ангіотензин-перетворюючого ферменту ACE2. Вони розташовані в сітківці та епітеліальних клітинах, що вистилають білки, повіки. Це активізує процес запалення, що супроводжується симптомами кон’юнктивіту.

Випадіння волосся

Хоча випадіння волосся не є типовим симптомом Covid-19, за даними Американської академії асоціації дерматології, випадіння волосся є досить поширеним явищем після високої температури.

Згідно з останніми дослідженнями, “Омікрон” призводить до легшого перебігу захворювання, ніж штам “Дельта” – особливо для вакцинованих людей.

Втрата смаку і запаху

Багато людей, у яких підтвердився коронавірус, повідомили про втрату нюху та/або смаку. Водночас в інших інфікованих “Омікроном” пацієнтів змінилися відчуття смаку і запаху, тобто речі пахли та смакували по-іншому, ніж зазвичай.

Відомо, у  МОЗ заговорили про локдаун через “Омікрон”.   28 грудня перший заступник голови КМДА Микола Поворозник повідомив, що в столиці зафіксовані перші випадки захворювання на новий штам коронавірусу “Омікрон” (omikron), який, за даними фахівців, має більшу контагіозність.

Великий Київ у Google News

підписатися