Головна ялинка країни буде в три рази меншою за минулорічну та з голубами миру

Автор: Оксана Тупальська
18:30 29.11.2022

Новорічні свята відбудуться з головною ялинкою країни у центрі столиці. Її малу копію вранці 30 листопада почнуть монтувати в Музеї історії Києва.

Головна ялинка країни буде в три рази меншою за минулорічну та з голубами миру

Як розповів кореспонденту «Великого Києва» Ігор Добруцький, керівник організації Folk Ukraine, яка відповідає за встановлення новорічного дерева, декорації будуть енергоощадними, а прикраси виготовлені коштом спонсорів.

«Уже до 1 грудня плануємо змонтувати в Музеї історії Києва копію ялинки, вертеп та дідух. Поруч – буде виставка творів українських живописців. Варіантів, як виглядатиме ялинка, було декілька, і в архів пішли чи не найкращі. Однак залишився більш скромний варіант, а з ним – збереглася традиція», – сказав Добруцький.

Ялинку прикрасять іграшки у національній колористиці, на верхівці – встановлять тризуб. А навколо святкового дерева – прапори країн, які підтримали Україну в боротьбі з російським агресором. Іграшки – нові та оригінальні:

«Замість більшості іграшок домінуюча частина новорічних прикрас буде у вигляді білих голубів ручної роботи. Ми ніколи не залишали на наступний рік минулорічні прикраси – передавали їх іншим громадам. Тому і цьогоріч прикрасимо новими».

Освітлювати ялинку будуть за допомогою енергогенератора за правилами ощадності, додає Добруцький:

«Раніше нам вистачало одного маленького генератора до 25 кВт. В цьому році освітлення ще буде погоджувати Київська військова адміністрація. Однак генератора спонсори нам уже маленького надали і ми вже маємо автономне живлення. Вся ялинка – це як маленький бойлер на 10 літрів. Тобто постачальники, які називали цифри в 6 МВт відповідність одному житловому кварталу – щось не так порахували. З міського бюджету на ялинку грошей і в минулі роки не виділяли – хіба незначні кошти на прибирання снігу 100-150 тисяч гривень».

Шкодує організатор свята за проектом великої красуні, який розробляли майже з літа. Каже, у наступних роках відтворювати її не планують, бо вона містила в собі мотиви тривалої війни, проте у 2023 році в Україні та світі очікують на перемогу над російським окупантом та на життя у мирі.

«Та ялинка була більше не про Новий рік, скільки про пам’ять і подяку нашим воїнам. Вона несла багато інформації – пошану до ЗСУ, янгелів-охоронців, навколо ялинки планувалося багато свічок та стендів на вшанування пам’яті наших воїнів, фільмування героїчних вчинків, здійснених нашими військовими в період подолання збройної агресії РФ. Навіть за сценарієм мали засвітитись усі свічки, а тільки згодом – ялинка. Гірлянди для неї уже навіть замовили. Однак зробили так, як захотіла громада, скромніше та інакше», – сказав Ігор Добруцький.

Нагадаємо, торік київська ялинка увійшла до Топ-15 найкрасивіших в Європі. Також міський голова Віталій Кличко заявляв, що попри критику частини киян, які не хотіли зайвих витрат та надто шумних святкувань, ялинка у 2023 році буде, однак “без новорічного пафосу”.

Великий Київ у Google News

підписатися