“Головна думка була про те, щоб не допустити їх до Києва” — боєць тероборони

Автор: Любава Лисичкіна
23:41 17.06

 Мова йде про Едуарда Драча, який керував підрозділом охорони Київської телевежі, яку росіяни обстріляли крилатими ракетами 1 березня.

“Головна думка була про те, щоб не допустити їх до Києва” — боєць тероборони

Як повідомляється, Драч  – відомий кобзар, рок-музикант і поет із Кривого Рогу, чиї пісні на початку 1990-х були неодмінною складовою “плейлиста” українського патріота. Досвідчений лікар-невропатолог та фахівець із нейроортопедичної реабілітації. А з 24 лютого 2022 року – офіцер, боєць 112-ї бригади територіальної оборони Збройних сил України.

“На той час, коли прилетіли ракети по Київській телевежі, ми втрьох патрулювали територію. Я пам’ятаю тільки свій крик: “Вспишка зліва!”. Це, власне, те, чим нас під час військової підготовки в таборах 35 років тому мучили: “Вспишка справа!” – значить, ми падаємо наліво, “Вспишка зліва!” – падаємо направо. І закриваємося. Я цю вправу суто на рефлексах виконав – і це врятувало мені життя”, — розповів боєць.

За його словами, він здивований,  як вони там вижили. Бо насправді опинилися дуже близько від перших двох вибухів, а це ж дуже сильна вибухова хвиля.

“Про “червоний терор“ Муравйова, про тюрму на Лонцького, про “Бригідки” знали всі, хто цікавився українською історією. Тому подальші події в Бучі, на жаль, не здивували. Було зрозуміло, чого від них чекати. Але в той перший день головна думка була про те, щоб не допустити їх до Києва. Хотілося, щоб у руках була зброя, аби мати змогу відстрілюватися”, – зазначає офіцер.

Він говорить, що дуже важливо, що  уже була така структура, як територіальна оборона. Завдяки цьому можна було  прийти і зайняти своє місце, навіть не маючи військового досвіду.  

До слова, Україна впроваджує візовий режим з РФ.

Великий Київ у Google News

підписатися