На цьому наголосив міністр охорони здоров‘я Віктор Ляшко.
Сьогодні кількість аптек, яка працює здатна задовольнити той попит, який є у Києві. Потенційно ми працюємо з мережами, щоб більше аптек відкривалося”, – зазначив він у прямому ефірі.
Закриття багатьох приватних аптек у перші дні війни очільник МОЗу пояснює страхом працівників та їхнім виїздом за межі столиці через бойові дії.
Ми повинні розуміти, що людський страх й відповідальність за збереження свого здоров‘я превалює. Й багато аптек не відкрилося через те, що люди, які працювали в цих аптеках також евакуювалися з міста, де йдуть обстріли, активні бойові дії”, – пояснив Ляшко.
Міністр додав, що МОЗ докладає усіх можливостей аби забезпечити безперебійну роботу аптек та постачання медичних препаратів в Україну.
Ми постійно проводимо наради, як з аптечними мережами, так й із дистриб’юторами, які постачають лікарські препарати, так й з їх виробниками. Всі наші три ключові ланки сьогодні працюють так, як можна працювати в умовах війни. Й ми допомагаємо, як держава, для того, щоб ліки поставлялися й аптеки працювали”, – резюмував Ляшко.
Як повідомляв ВК, у перші два тижні війни кияни вистоювали величезні черги за ліками.
Нагадаємо, МОЗ разом із Держлікслужбою сформувало та оновлює список аптек, де можна отримати інсулін. Аптеки можна знайти за допомогою сервісу Tabletki.ua.
Додамо, що у міському застосунку “Київ Цифровий” також доступні мапи працюючих аптек, а ще травмпунктів, магазинів, гуманітарних штабів, точок продажу хліба, зоомагазинів, АЗС, працюючого бізнесу. Крім цього, через цей додаток можна отримати і надати гуманітарну допомогу.