Зазвичай мери міст домовлятися з фракціями в місцевих радах щодо голосування по тому чи іншому питанню. Але коли справа стосується обрання заступників мера чи посади голови комісії – то домовленості вже стають «договірняками».
Це особливо було видно по рішенню щодо створення та поіменного списку депутатських комісій. Відразу дванадцять депутатів просили про їх виключення зі складу комісій, куди вони не просили їх включити. Більш за всіх «постраждали» фракції «Єдність» та «Європейська Солідарність».
У підсумку, склалася ситуація, при якій три з трьох членів комісії з питань збереження культурної спадщини заявили про вихід з її складу. Але в жодному з дванадцяти випадків депутати не дали достатньої кількості голосів (набирали від 40 до 55 з потрібних 61).
Перші підсумки, які можна зробити з цієї «пленарки» – це те, що по важливим питанням у Кличка є своєрідний «пул», що складається з УДАРу, ОПЗЖ, «Слуг» та «Голосу». Ці фракції по кожному питанню давали майже 100% свої голосів.
Цікаво, що фракція «Голос», яка декларує свою опозиційність до діючої влади, сьогодні спокійно голосувала за кандидатури Олексія Кулеби та Олени Говорової на позицію заступника міського голови. Навіть не дивлячись на те, що першого пов’язують з керівником Офісу Президента, а інша є представницею «Слуги народу».
Наше місто дуже старалося, щоб в ньому зеленими були лише каштани. Здавалось, що 7% у «слуг» за підсумками виборів до Київради були для них справжнім провалом. Але реальність трохи інша – «Слуги» отримали три комісії (стільки ж у «ЄС») та «свого» заступника міського голови. З чого така щедрість по відношенню до партії, яка не увійшла навіть до першої п’ятірки за підсумками виборів?
Чому «Слуги народу» отримують найважливіші комісії (з питань бюджету, власності та благоустрою), а «ЄС» чи «Єдність» – такі, що мало вирішують?
Єдину комісію, яка на щось реально впливає та яку отримала вже опозиція у вигляді «ЄС» – це комісія з питань охорони здоров’я та соціальної політики, яку очолила Марина Порошенко.
Таким, найбільша фракція Київради – «Європейська Солідарність» фактично становиться опозицією. Позиція «Єдності» поки що невідома, але з вірогідністю у 90% будуть також у лавах тих, хто опонує Кличку та компанії.
Висновки поки робити рано. Але певні тенденції видно вже зараз, і це підтверджується поіменним голосуванням: фракція «Голос» у повному складі голосувала в унісон за «слугами» та ОПЗЖ. Судячи зі всього, «Київ без напрягів» – це голосування «без напрягів» в інтересах окремих людей з правлячої партії.