“Голодомор: мозаїка історії”. В Києві представили результати експедиції музею

13:12 29.10.2020

Команда музею презентувала важливий та масштабний проєкт для тих, хто хоче дізнатися більше про історію геноциду українців та почути свідчення очевидців.

“Голодомор: мозаїка історії”. В Києві представили результати експедиції музею

Про це повідомляє офіційний сайт музею Голодомору.

Так, протягом двох місяців організатори ініціативи здійснили ексспедицію до 9 областей України, впродовж якої поспілкувалися із 50 краєзнавцями, записали 120 історій свідків Голодомору та відкрили 66 місць масового поховання жертв геноциду.

Зазначається, що свідки Голодомору, із якими команда познайомилася в експедиції, передали до музею унікальні експонати, наприклад, срібну ложку, яка належала родині Марфи Коваленко. В ті часи більшість срібних речей родині Коваленко довелось виміняти на їжу.

Заступниця генерального директора Музею Голодомору Юлія Коцур зазначила, що вже відбувся реліз 5 відеоісторій, де свідки Голодомору розповіли, як вони пережили геноцид української нації, а саме:

  • “Вижила в Голодомор і врятувала сусідського хлопчика”,
  • “Врятувались картоплею з Білорусі”,
  • “Забирали навіть подушки»,
  • “Не брати чужого під час Голодомору”, 
  • “Врятувати цілий хутір під час Голодомору”.

Також координаторка проекту зазначила, що проєкт “Мозаїка історії…”  містить 4 роз’яснення, які дають відповідь на питання: “Що таке Голодомор”, “Міфи про Голодомор” “Як Голодомор впливає на Україну сьогодні?” та про розповідає про Голодомор у світовому контексті.

Кожне локальне дослідження допомагає зрозуміти особливості Голодомору в окремому регіоні. Наш маршрут проходив Київською, Чернігівською, Сумською, Житомирською, Вінницькою, Черкаською, Кіровоградською, Одеською та Миколаївською областями. Досі музей не організовував експедицій такого масштабу”, – підкреслила кураторка проєкту Лариса Артеменко розповіла.

 

Нагадаємо, що нацмузей Голодомору презентував перший мобільний додаток, що дозволяє пройтись Києвом 1930-х років та дізнатись більше про життя столиці в ці страшні часи.

Читайте також: Президент Польщі у Києві вшанував пам’ять жертв Голодомору (ФОТО) 

Великий Київ у Google News

підписатися