Про це в ефірі телемарафону єдиних новин розповів керівник Управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.
За його словами, якщо письменники писали російською мовою, але їхня творчість була тісно пов’язана з Україною, тобто, або вони народилися в Україні, або довгий час жили в Україні, або відображали в своїх творах українську тематику – їхню творчість продовжать вивчати у школах.
Це, наприклад, Микола Гоголь, це фактично наш український письменник, який дуже багато зробив для української культури. Або Володимир Короленко, так само буде вивчатися твір Михайла Булгакова “Собаче серце” . В програмі залишиться вивчення твору Анатолія Кузнецова “Бабин Яр”, тому що це знаковий твір, документальний, який пов’язаний тісно з трагічною подією яка була на території України. Такий твір як “12 стільців” Ільфа та Петрова, він також вивчатиметься в шкільній програмі“, – пояснив Кононенко.
Він нагадав, що протягом літа в МОН працювала робоча група щодо оновлення деяких навчальних програм деяких шкільних предметів, зокрема, з історії України, Всесвітньої історії, зарубіжної літератури, географії, захисту України, ще деяких предметів. Після висновків робочої групи програму також розглядала науково-методична комісія МОН, окрім цього відбулася нарада під головуванням міністра, на якій розглядалися ключові питання цією програми.
“Зараз підготовлено загальний проєкт наказу міністерства про затвердження всіх змін до всіх навчальних програм. Ми очікуємо, що найближчим часом його буде підписано, і таким чином з 1 вересня нового навчального року діти вчитимуться за новими програмами“, – сказав Кононенко.
Читайте також: У соцмережах обурюються виключенням Віктора Некрасова зі шкільної програми
Нагадаємо, Міносвіти на початку літа заявило про намір вилучити із навчальних програм понад 40 російських та радянських письменників, поетів, прозаїків та митців.