Що очікує глядачів – розповіли на Facebook-сторінці фестивалю.
Як зазначається, 51-ша “Молодість” зберегла чи не всі основні програми — з традиційним поділом на конкурсні та позаконкурсні.
Міжнародна конкурсна програма буде представлена студентськими, короткометражними та дебютними повнометражними фільмами, а в національному конкурсі глядачів, як і зазвичай, очікує добірка українських короткометражних стрічок.
Прикметою цьогорічного міжнародного конкурсу в секції повнометражних фільмів є те, що за перемогу в ньому змагатимуться аж чотири українських стрічки: “Я і Фелікс” Ірини Цілик, “Памфір” Дмитра Сухолиткого-Собчука, “Бачення метелика” Максима Наконечного і “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” Тараса Томенка.
Міжнародний конкурс “Молодості” традиційно збирає найкращі, найцікавіші дебютні роботи з усього світу, і в ньому є особливе місце для українських фільмів. Цьогоріч ми відкинули вимогу прем’єрного статусу, щоби висвітлити національний кінематограф, який зараз як ніколи перебуває під загрозою та потребує підтримки. Втім, ці фільми вагомі не лише в українському контексті, а й в обширі міжнародного кінематографа — і є проявами талантів нових режисерів і режисерок, які вже заявили про себе і є потужними голосами української культурної спільноти”, – пояснюють таке рішення у програмному відділі кінофестивалю.
Конкурсні покази доповнюються розмаїттям позаконкурсних програм. Тут і українські короткометражні стрічки, що увійшли в окрему позаконкурсну секцію, і прем’єри українських повнометражних картин.
Без змін залишився і традиційний глядацький хіт — “Скандинавська панорама”. Ба більше: занурення в атмосферу похмурих фільмів з “Midnight special” дозволить зімітувати призабутий у часи комендантської години глядацький досвід пізніх переглядів. Розвій кіно на тематику ЛГБТК+ в секції “Sunny Bunny” цьогоріч пройде на позаконкурсних засадах.
Охочим переосмислити класику пропонується програма «100: Століття», а поціновувачам експериментального пошуку — “4MA: FORMA”. Ну і як без програми “Фестиваль фестивалів”, яка дасть розуміння світового фестивального контексту через перегляд робіт, що їх зняли найсильніші майстри сучасності.
Ознайомитись з повною програмою можна на сайті кінофестивалю.
Читайте також: Кіно про найрідніше місто. Стала відома програма фестивалю “Київ. Із кінематографом у серці”
Нагадаємо, 51-й Київський міжнародний кінофестиваль відбудеться у столиці в офлайн-форматі “Молодість”.