Спеціально обладнані укриття, які будувалися з урахуванням безпеки на випадок бомбардувань існують лише на обраних об’єктах – на території колишніх підприємств та у будівлях стратегічного значення, в урядових установах. Водночас багатоповерхівки, де мешкають жителі великих міст, зокрема, і в столиці – не призначені для того, аби в них ховалися під час загрози з повітря.
“(Облаштовані укриття – прим.) – це для уряду, для об’єктів господарювання. Єдине кому зі звичайних людей повезло – це ті, що знаходяться на лікуванні. Тобто для лікарів та пацієнтів. Усі решта мають ховатись у найпростіших укриттях у підвалах, цокольних поверхах”, – зазначає Жидкова.
Та додає, що як показує досвід, під час обстрілів немає гарантії, що люди, які перебувають у підвалі своєї багатоповерхівки, у ванній кімнаті чи за двома стінами не постраждають.
Як показує страшний досвід Маріуполя, який піддавався обстрілам росіян, найбільш витривалими виявляються шахти ліфтів – бо навіть коли будинок майже зруйнований, вони залишаються цілими.
@slava_news_
Жителі багатоповерхівок, яким доводилося потрапляти в ліфти після сигналу повітряної тривоги, водночас, розповідають, що відчуття перебування у замкнутому просторі – не найкраще, що можна досвідчити під звуки вибухів.
Водночас, ховатися треба не в ліфт, а в простір навколо ліфтової шахти та в холі поруч з ліфтом.
Ось світлина з тимчасово окупованого Маріуполя, на яку посилається Тетяна Жидкова. Усе, що залишилось від будинку після російського обстрілу.
Однак є і інший фотофакт, який свідчить, що схованка біля ліфту – рішення не для всіх. Той самий Маріуполь. Напрошується висновок, що надійна оборона – це сили ППО, які відбивають атаки ворога на Київ.
Раніше “ВК” розповідав, скільки киян у 2023 році донатили на ППО в ході збору “Безпечне небо”.