Гінзбург, який колись вихвалявся дружбою з Кадировим, продає діамантове намисто леді Ді для допомоги України  

Автор: Ольга Даниленко
16:36 12.05.2023

Мільярдер, відомий своїми проросійськими поглядами Марк Гінзбург виставив на аукціон намисто з діамантів та перлин трагічно загиблої Королеви сердець – принцеси Діани. Частина грошей буде направлена на відновлення зруйнованих росіянами українських міст.

Гінзбург, який колись вихвалявся дружбою з Кадировим, продає діамантове намисто леді Ді для допомоги України  

Вже після 2014 року Марк Гінзбург вихвалявся дружбою з головою Чечні Рамзаном Кадировим,  називав Путіна “реальним державником”, Зеленського таким, який “не вирулить”, та казав, що Україна “втратила свою суб’єктність” та “напала на Донбас під виглядом АТО”.

Детальніше про Марка Гінзбурга та діамантове намисто, яке леді Ді одягала незадовго до трагічної загибелі, у матеріалі “ВК”.

Історія прикраси

Прикраса була створена ювелірним будинком Garrard за ескізом королівської особи. Ювеліри під час створення кольє використовували 178 діамантів вагою 51 карат, а також сім 12-міліметрових перлин.

Діамантове намисто Леді Ді подарував її коханий чоловік Доді аль-Файєд. Кольє Діана востаннє одягнула на гала-вечір “Лебединого озера” у королівському Альберт-холлі у червні 1997 року.

Пізніше намисто повернули до Garrard, аби ювеліри створили до нього сережки. Однак, коли роботу було завершено, принцеси Діани в живих вже не було.

У 2008 році ювелірний набір придбав український мільярдер Марк Гінзбург і зберігав його майже 13 років.

Після початку війни в Україні  Марк Гінзбург вирішив продати набір Діани. Згідно із заявою аукціонного дому Guernsey’s, частину отриманої суми буде спрямовано на відновлення України.

Намисто продадуть на аукціоні Guernsey’s. Завдяки торгам очікується отримати за вироби від 5 до 15 мільйонів доларів. Торги відбудуться 27 червня у Нью-Йорку.

Хто такий Марк Гінзбург – цікаві факти з життя, любов до Києва, СРСР та Кадирова

  • Марк Гінзбург народився у Києві, 28 вересня, 1956 рік. Марк Гінзбург виховує трьох дітей, має особняк у місті Нью-Йорку.

Сьогодні Марка Гінзбурга називають розробником, інвестором, криптовалютником, колекціонером, меценатом. Перший, хто у світі продав нерухомість за криптовалюту – продав невелику квартиру в Києві іншому мільярдеру. Він також є віцепрезидентом футбольного клубу “Динамо Київ” з питань інновацій.

Дивно, але його біографії нема в українській Вікіпедії. За даними деяких джерел, Марк Гінзбург перебуває у чорному списку Вікіпедії – “за злісний самопіар”. На початку січня 2018 року Марк Гінзбург завів персональну та публічну сторінки на Facebook та Instagram, де ділиться посиланнями на публікації, відео з конференцій та самітів та фотографіями з відомими людьми.

Я останні 29 років живу в режимі 2 тижні в Києві, 2 тижні в Нью-Йорку, потім стало 3 тижні в Києві, 2 тижні в Нью-Йорку. Ось в такому режимі я існую”, – розповів Гінзбург e 2021-му у Києві.  

  • Марк Гінзбург є прихильником “теорії змови” про походження коронавірусу. На його думку, на 90% пандемія – це “сплановані дії” Демократичної партії США, аби привести до влади Джо Байдена.
  • Cтарший брат діда Марка Гінзбурга – київський дореволюційний забудовник Лев Гінзбург, у 1912 році звів справжню махину, так званий “хмарочос Гінзбурга”.  Тоді це був найвищий будинок Російської імперії – 12 поверхів, 67,5 метрів. У 1941-му, відступаючи під натиском німців, “червоні” підірвали цей шедевр архітектури.
  • Марк Гінзбург здобув освіту у Московському технічному університеті зв’язку та інформатики. Працював інженером-електриком Київського заводу імені Артема. Після Чорнобильської катастрофи поїхав до США, де працював таксистом і навчався на юриста. Там він відкрив юридичну практику.
  • У 1994 році у Києві заснував будівельно-інвестиційний холдинг МТН. У 1995 перший проєкт в України – у полях під Полтавою збудував завод із перероблення газового конденсату.
  • Гінзбург, хоча жив на дві країни, в першу чергу називає себе українським бізнесменом.

Я багато будую. У мене близько 90 компаній, в яких я маю ту чи іншу долю. Усі – українські“, – розповів він в одному з інтерв’ю.

  • У жовтні 2018-го мільярдер привозив в Україну людиноподібного робота Софію.
  • У 2019 році Марк Гінзбург завітав з лекціями до студентів Національного університету біоресурсів, Національний технічний університет “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” та Національний університет “Києво-Могилянська академія”. На лекціях розповідав про інновації у робототехніці, штучного інтелекту та перспективи технічного розвитку України.

До речі, Марк Гінзбург підтримує талановиту українську молодь та інвестує в стартапи IT – освіта, охорона здоров’я та штучний інтелект. Тому зі своїми лекціями до повномасштабного вторгнення він часто відвідував університети України з лекціями про інновації й робототехніку, “секретні” технології блокчейну тощо.

  • У 2021 році він став віцепрезидентом футбольного клубу “Динамо Київ” з питань інновацій.

Тоді він не приховував своїх зв’язків і з російською бізнесовою та політичною елітою, зокрема – главою Чечні Рамзаном Кадировим. На інтерв’ю у Дмитра Гордона він подарував Кадирову чимало компліментів: “Я дійсно досить довго спілкувався з Рамзаном Ахматовичем Кадировим, він справив на мене сильне враження. Його реальний образ зовсім відрізняється від того, який створюють засоби масової інформації. Який він? Розумний, відповідальний, з явно вираженим державним мисленням”.

  • У своїх інтерв’ю Марк Гінзбург озвучував думку, що Україна “втратила свою суб’єктність”, повторював російські пропагандистські тези про нібито зовнішнє управління в країні та про те, що “Україна напала на Донбас під виглядом АТО”.
  • Також він критикував міністра закордонних справ України Дмитра Кулебу, заявляючи про його “непрофесіоналізм”, а президента країни-агресора Володимира Путіна навпаки називав “реальним державником”. Також мільярдер називав президента Володимира Зеленського таким, який “не вирулить”.
  • Період окупації Радянським Союзом України Гінзбург вважає “не колоніальний період, не темний період в житті народу. Це один з етапів становлення української державності. Це той період, коли Україна стала четвертою економікою в Європі”.

 На думку Гінзбурга, “продукт Україна як антиросійський проєктдля нашої країни згубний”.

До речі, син Марка Гінзбурга у 2022 році виступав у Нью-Йорку з благодійним концертом на підтримку дитячої клінічної лікарні “Охматдит” у Києві, 16 березня через російські обстріли у лікарні був пошкоджений один з корпусів. За словами Марка Гінзбурга, благодійний концерт задля збирання грошей для київської лікарні була особиста ініціатива його сина.

Нагадаємо, опонент радянського режиму, математик, фізик, хімік, знавець п’яти мов, програміст Microsoft, громадянин США українського походження Грегорі Степанець заповів $1 млн Головнокомандувачу ЗСУ Залужному, по $2 млн для Києво-Могилянської академії та Українського католицького університету. Він також залишив спадок музичному колективу стародавньої музики з Києва та $1 млн армії оборони Ізраїлю. 

Великий Київ у Google News

підписатися