Про це повідомили в науково-дослідній установі «Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста» («НДІРоМ»), фахівці якої долучилися до створення видання на громадських засадах.
Комікс спрямований на подолання стигми та виховання у дітей розуміння, що всі люди, незалежно від фізичних особливостей, є рівними у правах і можливостях.
Олександра Паскаль стала прототипом головної героїні коміксу. Дівчина втратила ногу внаслідок російського ракетного удару на Одещині у травні 2022 року, та це не зупинило її – вона продовжила займатися художньою гімнастикою. У своєму виступі Олександра наголосила на важливості подолання стереотипів і створення інклюзивного середовища для всіх.
«Історія Олександри – це приклад мужності, сили духу та віри у власні можливості. Тому саме він ліг в основу коміксу. Адже розказана історія у такій доступній для дітей формі – це дієвий інструмент, який допомагає через художнє слово сформувати у молоді неупереджене ставлення та цінність людини за фактом свого народження, незалежно від її фізичного стану та життєвої історії», – зазначив директор КНДУ «НДІРоМ» Сергій Павловський.
Він додав, що такі ініціативи запускають якісні зміни в суспільстві й роблять його більш толерантним та інклюзивним.
Довідково:
Буткемп «Спілкування без БАР’ЄРІВ» – це спеціальна платформа для популяризації цінностей інклюзії та толерантності серед молоді. Проєкт є частиною ширшої програми підтримки молоді та інклюзивної освіти, яка реалізується за підтримки міжнародних організацій.
До слова, норвежці-волонтери передають авто для фронту, кожне називають жіночим ім’ям.