Про це розповіли на Facebook-сторінці музею.
Господарка півника ледь стримує сльози, згадуючи про події, які сталися під час російської навали у березні цього року у рідному селі та з її домівкою.
На другому поверсі нашого будинку був камін, який прикрашали керамічні вироби – вазочки, посудинки, фігурки, які я дуже люблю ще з молодості. Після прямих влучень ворожих снарядів у наш будинок не залишилось нічого, все згоріло вщент. Ми виїхали із села 1 березня, а коли повернулись, то побачили з вулиці через розбите вікно тільки камін на другому поверсі, на якому стояв наш півник. Він же бідний теж горів, витримав таку страшну температуру, але вижив“, – розповідає пані Марія.
Тепер це єдина річ, яка збереглася і нагадує жінці мирне, довоєнне життя, тому стала своєрідною реліквією родини.
Керамічний півник міцний, як наша Україна. Він вистояв, і ми вистоїмо“, – впевнена Марія Григорівна.
Всіх, хто бажає наживо побачити незламних васильківських півників з Бородянки, Мощуна на Київщині приходьте до музею на виставку Васильківської майоліки до 2 жовтня щодня з 11:00 до 17:00, каса музею – до 16:45.
Вихідні дні: понеділок та вівторок.
До слова, першого вцілілого півника знайшли у Бородянці, яку російські орки бомбили напівтонними авіабомбами. Під час обстрілів житлові багатоповерхівки складалися як карткові будиночки. В одному із них вціліла шафка із керамічним півником васильківської майоліки, з тих пір вони стали одним із символів незламності українців перед страхіттями військової агресії РФ. Зеленському та Джонсону подарували півника, як на шафці. А сама шафка стала музейним експонатом. Другого такого півника знайшли у Мощуні у геть знищеному будинку.
Читайте також: Вціліла після обстрілів та знищена власником магазину: в Макарові врятували частину мозаїки
Нагадаємо, весільним традиціям українців присвятили виставку у Києві.