“Серед симптомів: слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, пожовтіння шкіри й білків очей. Лише лікар може підтвердити діагноз гепатиту А і надати рекомендації щодо лікування”, – повідомляють в НСЗУ.
Зазначають, що вірус передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, через недотримання особистої гігієни.
“У разі підозри хвороби потрібно звертатись до сімейного лікаря – якщо симптоми не становлять загрози для життя та здоров’я, в лікарню невідкладної допомоги – якщо симптоми спричинили невідкладний стан”, – кажуть в НСЗУ.
Сімейний лікар призначає необхідні обстеження для підтвердження діагнозу.
“За електронним направленням усі вони будуть безоплатними для пацієнтів. Також це стосується і стаціонарного лікування в тих закладах, які мають договір із НСЗУ на стаціонарну допомогу”.
Раніше “ВК” повідомляв про застереження директорки Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентини Гінзбург, яка повідомляла, що оскільки джерелом інфекції є хвора людина, яка виділяє збудник, Київ знаходиться в зоні потенційної небезпеки. Ризик розповсюдженості цієї хвороби у столиці перш за все пов’язаний з міграцією населення між Київською та Вінницькою областями.
А також, що вакцинація проти вірусного гепатиту А не є обов’язковою, але є рекомендованою, відтак, кияни можуть зробити щеплення.