Генератори вивезли до ТЦК – на тлі відключень світла розносять фейк

Автор: Оксана Тупальська
04:04 07.07

Генераторів не вистачає пересічним українцям, бо їх позабирали на потреби ТЦК, Найполіції та СП. Про це пишуть пропагандистські Telegram-канали. Насправді це не так, і в брехливості можуть переконатися споживачі, які відвідують великі маркети.

Генератори вивезли до ТЦК – на тлі відключень світла розносять фейк

Брехня пропагандистів: в одному з українських магазинів побутової техніки почепили вивіску, на якій покупців попереджають, що «Генератори не продаються. Все заброньовано на потреби Нацполіціі і ТЦК та СП».

Насправді малюнок сфальсифікували – за допомогою пошуку Google за картинкою вдалося встановити, що на фото – офіційний магазин «Керхер» у Кам’янці-Подільському.

Вивіски розміщені у саме тих місцях, що і на фотопідробці, яку поширили пропагандисти. Однією з ознак, що це російська підробка, є помилка в написанні слова «Нацполіції» на вивісці, встановили фактчекери «Укрінформ».

Представниця «Керхер» в Україні повідомила, що в офіційних магазинах компанії усі вивіски брендовані та мають напис «Керхер», якого на фейковому фото немає. Спростували кремлівський фейк й співробітники магазину. Вони надіслали розслідувачам фото з того місця, де буцімто є вивіска – на них реклама пилососів.

Ще одна русобрехня на цю тему наступна:

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин