Про це повідомляє пресслужба КМДА.
Там пояснюють: снігомірна зйомка Укргідрометцентрі показала, що у лютому сніговий покрив Дніпра становив до 40 см. Запаси води в річці, що і є основним чинником водопілля, становлять 123% норми. Крім того, синоптики вказують на значне промерзання ґрунту в річковому басейні, що також може стати причиною повені.
За даними КМДА, в межах Києва немає загрози підтоплення при пропуску водопілля через Київське і Канівське водосховища. Однак вихід води можливий на прируслові території (пляжі) у межах міської території, а також на понижені прирічкові ділянки садово-дачної забудови у приміській зоні.
Під час тренувань рятувальники зняли з даху підтопленої будівлі людей, врятували з крижаної води чоловіка, який провалився під лід, звели дамбу для захисту ід підтоплення, підірвали крижане поле, щоб запобігти підйому води та скупченню великих шматків криги, що можуть пошкодити плавзасоби та підпірні конструкції мостів.
З “підтоплених” об’єктів відкачали воду та евакуювали застряглого автобуса з людьми, надавши медичну допомогу потерпілим.
У КМДА уточнили, що для боротьби з повінню в Києві може бути залучено близько 800 одиниць техніки, зокрема, насосні станції, плавзасоби тощо.
Далі – фоторепортаж з видовищних тренувань.
Читайте також: Вибух біля посольства Ізраїлю і викрадення посла – у столиці проводяться навчання