GAIA-24: українська опера про збереження природи відкриє Роттердамський фестиваль

Автор: Оксана Тупальська
14:30 05.12.2023

Оперу GAIA-24 українських композиторів Іллі Разумейка та Романа Григоріва покажуть на відкритті Міжнародного фестивалю опери, музики та театру O.Festival в Нідерландах. Перед поїздкою її продемонструють у столиці.

GAIA-24: українська опера про збереження природи відкриє Роттердамський фестиваль Фото: Фото: Денис Мельник Артисти Євген Баль, Катерина Гордієнко

O.Festival відбудеться з 16 по 24 травня 2024 року. Це провідний європейський фестиваль, присвячений сучасній експериментальній опері та орієнтованим в майбутнє музично-театральним творам на межі різних жанрів та стилів. 

Українські глядачі зможуть побачити виставу у травні в Києві.

У творі автори намагаються переосмислити наслідки руйнівної людської діяльності, зокрема російського вторгнення в Україну в умовах глобальної екологічної кризи.

«Ідея нової опери народилася після Каховської катастрофи. Це найбільша екологічна трагедія в Європі з часів Чорнобилю, що так вплинула на зміну ландшафту. Це місце — гаряча точка, де можна спостерігати боротьбу природи з людиною», – каже Ілля Разумейко.

В синопсисі зазначили: “коли земля дарує щедрий урожай – треба чекати великої війни. Коли висихають моря, річки змінюють свої русла, а ліси стають непридатними до життя через радіацію – імперія скоро впаде. Коли наступає кінець світу – земля та небо зливаються воєдино. Так Гайя, Гея, Терра, Мага, Ма-га, Мати Гайя говорить до нас. Стоячи тут, поміж променями театральних ліхтарів та відео-проекцій, чи можливо ще почути, що Гайя промовляє?”

«Крім землі та людського тіла, важливою частиною опери має стати розстроєне фортепіано, яке репрезентує собою умовно «культуру» та культурні нашарування, які тягнуться за нами через історію музики та опери», – говорить Роман Григорів.

Роботу створена лабораторією сучасної опери Opera aperta за продюсування агенції  Proto Producciia. Фінансування підготовчого етапу вистави забезпечили зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023 Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut. Партнерами проекту є Національна спілка композиторів України, Національний заповідник “Хортиця”,

Раніше на O.Festival митці презентували оперу-реквієм IYOV (2018) та археологічну оперу CHORNOBYLDORF (2022).

Великий Київ у Google News

підписатися