Про це розповіли на Facebook-сторінці “Охматдиту”.
Разом вони провели 7 операцій в київській лікарні. Зокрема, виконали щелепно-лицеві та краніофаціальні операції, що допомагають пацієнтам із важкими патологіями обличчя і черепа. Однією з таких операцій була повторна операція хлопчику Тимуру, 4-річному пацієнту з синдромом Аперта, якому в березні вперше в Україні в нашій лікарні було проведено надскладну операцію методом лобно-лицевого висування моноблоком. Цього разу видаляли дистрактори. Сьогодні дитину виписують додому.
“Подібні операції необхідно виконувати поетапно. Перший етап ми здійснили у березні, а тепер провели другий етап з видалення дистракторів. Десь у віці восьми років хлопчику знадобиться чергова операція. Такі патології потребують кількох втручань впродовж життя, поки росте череп і дитина“, – зазначає професор Роман Хонсарі.
Серед інших пацієнтів була восьмимісячна Стефанія, якій провели операцію з усунення вродженої вади – розщелини губи. Крім того, було проведено надскладну краніофаціальну операцію дівчинці, яка потребувала пластики черепа й обличчя.
Французькі хірурги разом із київськими нейрохірургами, щелепно-лицевими хірургами, отоларингологами, анестезіологічною бригадою, медичними сестрами, спеціалістами кафедри щелепно-лицевої хірургії НМУ ім. О.О. Богомольця Кафедра ЩЛХ та іншими спеціалістами спільно працювали над цими складними випадками.
В “Охматдиті зазначають, що і Іноземні колеги високо оцінили професіоналізм українських лікарів та вже планують свої наступні візити для сумісної роботи.
“Міжнародна медична співпраця дозволяє нам відкривати нові горизонти в лікуванні складних випадків та покращувати якість життя наших дітей”, – підсумували у дитячій лікарні.
Читайте також: Київські кардіохірурги-трансплантологи врятували трьох людей, подолавши відстань від Києва до Одеси, а потім до Вінниці
Нагадаємо, “Дія” поповниться медичними даними: обрати лікаря тепер можна в один клік.