Філарет звернувся із позовом до суду: хоче відновити УПЦ КП

Автор: Володимир Хлєбников
19:52 18.01

Патріарх Філарет просить суд змусити Державну службу з етнополітики та свободи совісті зареєструвати постанову невизнаного Собору УПЦ Київського патріархату про відновлення цієї релігійної організації.

Філарет звернувся із позовом до суду: хоче відновити УПЦ КП

Про 18 січня повідомив пресцентр Окружного адміністративного суду Києва.

Суд просять зобов’язати Держслужбу з етнополітики та свободи совісті здійснити реєстрацію постанови Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату, як такої, що скасовує припинення релігійного об’єднання УПЦ КП та релігійного центру релігійної організації “Київська Патріархія Української Православної церкви Київського Патріархату“, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що відповідний позов надійшов до скандального ОАСК, позивачем є “предстоятель церкви, патріарх Київський і всієї Русі – України” Філарет.

Читайте також: Аспірант зі Франції звинуватив священника УПЦ МП у зґвалтуванні (ВІДЕО)

Крім того, позивач вимагає визнати протиправною бездіяльність відповідача – Державної служби з етнополітики та свободи совісті щодо реєстрацій у держреєстрі відповідної постанови.

Наразі ОАСК вирішує питання щодо відкриття провадження за даним адміністративним позовом.

Що було раніше. 15 грудня 2018 року напередодні об’єднавчого собору трьох церков була ліквідована Українська православна церква Київського патріархату. Це було умовою створення єдиної Православної церкви України (ПЦУ), яка 6 січня 2019 року отримала Томос про автокефалію. З того часу єдиним предстоятелем ПЦУ став близький до Філарета митрополит Епіфаній.

Згодом стало зрозуміло, що Почесний патріарх Філарет, публічно віддаючи владу, сподівався зберегти її у своїх руках. Коли він зрозумів, що йому доведеться бути лише одним з архієреїв новоствореної церкви, святійший спробував переграти ситуацію. Він відкликав свій підпис під постановою помісного собору від 15 грудня 2018 року і вирішив відновити УПЦ КП.

Читайте також: Коронавірус є покаранням за брехню, корупцію та одностатеві шлюби – Філарет

Великий Київ у Google News

підписатися