За 20 років Фестиваль став майданчиком для виступів та презентацій своєї творчості гуртів та виконавців ДахаБраха, Ніна Матвієнко, Бумбокс, Mgzavrebi, Kozak System, ONUKA, ТНМК, Сергій Жадан та Собаки в Космосі, ТНМК, Мандри, Тартак і Гуляйгород, Перкалаба, Пікардійська Терція, Очеретяний кіт, Гуцул Каліпсо, Гайдамаки, Древо, Mad Heads, Орест Лютий, Буття, ДримбаДаДзига, БандурБенд, Володар, Кора́ЛЛі, Царина, Астарта, Здоб Ші Здуб, Мотор’ролла, Іларія та багатьох інших.
Ювілейний фестиваль пройде на території Національного Ботанічного саду ім. М.М. Гришка та триватиме три дні у вихідні з 21 по 23 червня. 2024 року.
За 20 років проведення етнофестиваль “Країна Мрій” став справжнім культурним явищем, впливовим та вагомим важелем відродження національної ідентичності, який зіграв важливу роль у популяризації української культури та фольклору, особливо серед молоді, виступив провідником ідей екології, свободи мислення та творчої думки.
Двадцять років поспіль команда утверджує українську національну самобутність, презентує кращі взірці української й світової музики, музично-ярмаркове різномаїття, народні ремесла, паради вишиванок, автентичні майстер-класи, етнічні кухні, дитячу і козацьку галявини, книжкові вернісажі, майданчик бандуристів та інші оригінальні рішення та активності, – розповідають організатори.
Тож у підсумку двадцятирічної діяльності фестиваль відіграв і продовжує відігравати надзвичайну роль у формуванні національного самоусвідомлення сучасного українця. Багато зроблено й планується в налагодженні культурних звʼязків між країнами світу. Саме на “Країні мрій” був започаткований тренд масових гулянь у вишиванках всією родиною та масового співання гімну України.
“Цього року ми маємо залучити ще більше молоді на наш етнофест. Бо саме вона і є провідником наших прагнень і традицій, нашого культурного коду у майбутнє. Тож мусимо переказати їй естафету мрій і самоусвідомлення задля збереження нації, – розповідає Олег Скрипка. – “Країна Мрій” гартує сьогодення, підносить сили і здоровʼя, натхнення і нескорений вкраїнський дух! Це свято тих, хто мріє, тих, хто творить і тих, хто прагне відчути безмежність Всесвіту Мистецтв. Єднайтеся із нами в подорожі у світ безмежних мрій, музик чудесних, вогненних почуттів”.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Програма фестивалю 2024
Цього року фестиваль “Країна Мрій” пройде в форматі затишного родинного свята, безліч активностей буде орієнтовано на молодь. Але розваги та цікавинки заплановані як для дітлахів, так і для гостей поважного віку. Велика увага в програмі фестивалю буде приділена військовим. Задля потреб армії Благодійний фонд Олега Скрипки “Країна Мрій” проведе спеціальні збори, аукціони та інші активності.
Для захисників та захисниць, а також дітей до 10 років вхід на фестиваль традиційно буде безплатним.
На фестивалі “Країна мрій” гостей чекають виступи українських та закордонних виконавців різних музичних жанрів, насичені майстер-класи, виставки мистецтва, театральні постановки, покази та багато інших активностей.
Локація етнофесту міститиме кілька великих повноцінних сцен живої музики, а ще різноманіття майданчиків, закапелків, майстерень танцю, музики та співу. Для дітлахів буде обладнана окрема галявина, де малеча зможе захоплено бавитись в народні українські ігри та забави. Чоловіки зможуть випробувати сили в мужніх козацьких розвагах та потішити свій дух в герцю – поєдинку українських козаків.
На електронній сцені заплановані виступи етно ді-джеїв та колаборації з етномузикантами.
В рамках фестивалю відбудеться розмаїтий широкий ярмарок традиційних та крафтових виробів народних промислів та ремесел, майстерня ремесел, де кожен матиме змогу спробувати себе як коваль, гончар, різьбар, вишивальниця, ткаля та багато інших.
Декілька локацій буде присвячено живій традиційній українській кухні.
Повна програма фестивалю, вартість вхідних квитків та місце продажу будуть оголошені згодом на сторінці Instagram Олега Скрипки.
Детальніше про фестиваль та його історію
“Країна Мрій” – найбільший та найдавніший в Україні міжнародний етнофестиваль, який започатковано у 2004 році. Перший етнофест відбувся на Співочому полі у Києві. Час проведення літнього фесту збігається з народним святом Івана Купала (кінець червня — початок липня).
Гімн фестивалю – однойменна пісня та хіт гурту ВВ “Країна Мрій”, яка була написана Олегом Скрипкою ще у 1998 році, кліп на яку був знятий у 2017 році та набрав майже 2 млн переглядів.
З 2004 року на фестивалі побували близько 1 млн відвідувачів, окрім традиційної київської локації, його також було проведено у Львові та Лондоні. Фестиваль має 2 сезонні формати – літній та зимовий.
Гостями “Країни Мрій” були майстри і виконавці з 30 країн світу.
Серед них:
- Австрія,
- Болгарія,
- Грузія,
- Єгипет,
- Велика Британія,
- Марокко,
- Литва,
- Македонія,
- Молдова,
- Польща,
- Румунія,
- Сербія,
- Туреччина,
- Угорщина,
- Фінляндія,
- Франція,
- Чехія.
За 20 років команда фестивалю організувала і провела понад 150 видовищних заходів, фестивалів, концертів та подій. Зокрема, фестиваль “Країна Мрій” в Києві, Львові, Лондоні, фестиваль Рок Січ у 2006-2013 роках, фестиваль Монмартр на Андріївському узвозі у 2013 році, День Києва – Свято вільних людей у 2016 та багато інших. У заходах в Україні брали участь іноземні гості та виконавці з 30 країн, а ми презентували українську культуру близько у 100 країнах світу.
Крім того, протягом року “Країна Мрій” проводить ряд культурних заходів в Україні:
- Фестиваль “Рок Січ”,
- танцювальні вечірки в стилі “Етно-Диско”,
- фестиваль Героїчної Пісні “Молода Гвардія”,
- Вечір Українського Романсу,
- Парад вишиванок,
- дитячі бали та традиційні французький та українські вечорниці.
“Країна мрій” також займається видавничою діяльністю.