Про це повідомили організатори на прес-конференції щодо проведення фестивалю.
Як розповів головний куратор Міжнародного фестивалю мистецтв Anne de Кyiv Fest Федір Баландін, 12 вересня в Луцьку, який відзначатиме своє 935-річчя, урочисто відкриють пам’ятник Анні Київській. Скульптуру презентовано киянами в рамках пан’європейського проєкту “Шлях Королеви”, який передбачає встановлення пам’ятників Анні Київській у ключових містах Європи на шляху до Франції. Церемонію відкриття пам’ятника та скверу Анни Київської зможуть спостерігати онлайн всі охочі.
Головною героїнею цьогорічного фестивалю стане прабабуся Анни Київської Княгиня Ольга. Звичайно, найбільший і наймасштабніший проект в Україні останніх років, присвячений Княгині Ользі – це балет Дніпровського академічного театру опери і балету “Княгиня Ольга”, – додав Федір Баландін.
До 244-ліття Дніпра та за ініціативи фестивалю Anne de Kyiv Fest Дніпровський академічний театр опери та балету відновив легендарний балет “Княгиня Ольга”. Трупа готувалась до виступу в Києві, але через карантинні обмеження мешканці столиці побачать виступ із Дніпра онлайн.
Дві основні події фестивалю можна буде побачити 12 вересня.
У партнерстві з “Укрінформом” о 17:00 ми проводимо трансляцію церемонії відкриття пам’ятника у Луцьку. О 20:00 можна буде бачити трансляцію балету Євгена Станковича “Княгиня Ольга” на YouTube каналі “Укрінформу“, а також на сторінках у Facebook КМДА, Департаменту суспільних комунікацій, Департаменту культури, на сторінці Anne de Kyiv“, – розповів Федір Баландін.
За його словами, спеціальну відеоінсталяцію балету можна буде побачити на екрані, встановленому на Михайлівській площі.
Хочу наголосити, що на Михайлівській площі не буде масових заходів. Ми цього не передбачаємо. Ми дуже просимо людей не створювати ажіотажу, адже ми будемо уривками, частинами показувати балет протягом дня”, – закликав куратор фестивалю.
Довідково. Уперше пам’ятник Анні Київській відкрито в сквері на Львівській площі в 2016 році. А торік у рамках проєкту “Шлях Королеви” бронзові скульптури Анни Ярославни, королеви Франції і доньки Великого Князя Київського Ярослава Мудрого, урочисто відкрили в одному із найстаріших міст Бельгії – Арлон, а також у королівській столиці Польщі – Кракові. Пам’ятник княжні встановлено також у Версалі та містах-побратимах Києва: французькій Тулузі і у столиці Індонезії Джакарті. Автори скульптури – головний куратор Anne de Kyiv Fest Федір Баландін та скульптор Костя Скритуцький.
Читайте також: Скарб сторіччя: знайдено унікальні монети двох київських князів
Нагадаємо, 3 вересня Київрада присвоїла ім’я Анни Київської скверу на Львівській площі.
Як повідомлялось, 12 вересня у столиці святкуватимуть день народження Андріївського узвозу.