Про це розповів імунолог, голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики Федір Лапій в інтерв’ю для ЮНІСЕФ.
За словами лікаря, у тих рідкісних випадках, коли у людей після вакцинації проти COVID-19 з’являлися тромбози венозних синусів головного мозку, це були переважно жінки віком до 55 років.
“Коли вчені розглянули випадки тромбозів венозних синусів доковідної епохи, виявилося, що вони загалом найчастіше трапляються у жінок віком до 55 років. Внаслідок захворювання на COVID-19 тромбози найчастіше виникали в жінок до 55 років, після грипу – теж в жінок до 55 років. Тобто жінки до 55 років більш схильні розвивати тромбози, незалежно від вакцинації”, – підкреслив Лапій.
Імунолог також назвав 5 факторів, які підвищують ризик виникнення тромбозів. Це тютюнопаління, оральні контрацептиви, вагітність і пологи, малорухливий спосіб життя.
Крім цього Федір Лапій порадив тим людям, у яких є генетична схильність до утворення тромбів, не тільки вести здоровий спосіб життя, але й обов’язково мати певні фізичні навантаження, як то вправи чи зарядка.
Нагадаємо, імунолог розповів, що ризик виникнення тромбозу після перенесеної інфекції у 8 разів вищий, ніж аналогічний ризик при вакцинації.