Про це повідомили в Українському центрі трансплант-координації.
Група фахівців з 4-х центрів трансплантації пройшла стажування у Massachusetts General Hospital, яка розташована у Бостоні (США). В історії лікарні записано багато медичних проривів в різних напрямках, вона має найбільшу в світі дослідницьку програму.
Мета навчальної поїздки – удосконалення системи інфекційного контролю на всіх етапах трансплантації. Лікарняні інфекції є однією з найчастіших причин відторгнення пересаджених органів або інших ускладнень, які знижують ефективність реабілітації у пострансплантаційному періоді.
Українські медики мали можливість ознайомитися з основними принципами догляду за пацієнтами з трансплантатами, профілактикою та лікуванням посттрансплантаційних інфекцій та управлінням імуносупресією.
Ще один напрямок програми – роль трансплант-координатора в організації трансплантаційного процесу.
Вікторія Семенюк, завідувачка відділення супроводу трансплантації відділу органної трансплантації СДУ «УЦТК»: «Це була унікальна можливість співпраці з відомими фахівцями в галузі трансплантації органів, які охоче ділилися своїм досвідом. Зокрема, особисто я мала змогу побачити зсередини як працює інформаційна система трансплантації DonorNet of the UNOS. Відкрила для себе багато нового, чим можна доповнити наш ЄДІСТ. А загалом, побачивши, як за 40 років вибудована система трансплантації в США, можу сказати: нам є що вдосконалюватися, але ми працюємо і рухаємося в правильному напрямку».


До слова, журналісти будуть донорами органів: медійники прижиттєво згодилися на посмертну транплантацію.