Еволюція локдаунів: які відмінності між 2020 та 2021

Автор: Марія Супрун
17:38 19.03.2021

Перший локдаун через пандемію коронавірусу кияни пережили у березні 2020 року. Через рік, у березні 2021, мешканців столиці знову чекають жорсткі обмеження. Тож порівняємо ці два локдауни і подивимось, чим вони відрізняються і чи врахувала влада попередній досвід.

Еволюція локдаунів: які відмінності між 2020 та 2021

Локдаун 2020

У 2020 році Київ вводив локдаун протягом кількох днів. Зразу, 12 березня, закрили школи, дитячі садочки, вузи, ТРЦ, кінотеатри, театри та музеї, заборонили масові заходи. Через кілька днів, 17 березня, до цього переліку додалися ресторани, нічні клуби, спортзали, перукарні. Також заборонили переміщення між Києвом та іншими населеними пунктами, а громадський транспорт міг перевозити не більше 11 пасажирів у салоні. Крім того, що стало найболіснішим для киян, в цей день закрили ще й метро.

Згодом заборонили користуватися дитячими та спортивними майданчиками, а в квітні – взагалі гуляти в парках та скверах.

Локдаун 2021

Цього року нова хвиля – через зростання захворюваності з 20 березня до 9 квітня у столиці також посилюють карантинні обмеження. Буде заборонено, як і минулоріч:

  • Робота закладів культури (будуть зачинені кінотеатри, театри, музеї, концертні зали)
  • Робота торговельно-розважальних центрів (окрім продуктових магазинів, аптек, зоомагазинів, магазинів з продажу засобів гігієни та побутової хімії)
  • Проведення релігійних богослужінь (якщо не забезпечена площа приміщення не менше 10 кв. м на 1 особу)
  • Проведення масових заходів (розважальних, спортивних, культурних, рекламних та інших)
  • Присутність глядачів на спортивних змаганнях 

Що нового в цьогорічному локдауні

Якщо у 2020 році салони краси, перукарні, фітнес та спортивні зали були зачинені, то цього разу постригтися можна за попереднім записом, а в спортзалі потренуватися без групових занять. Також можна гуляти в парках та на дитячих майданчиках.

Крім того, відкриті дитячі садочки і після канікул навчатимуться у школах молодші класи (минулого локдауну вони разом із старшокласниками навчались онлайн), що не може не тішити батьків. А також поки що працює метро та громадський транспорт, де пасажири можуть займати 50% місць для сидіння. 

Нагадаємо, раніше “ВК” згадував, як Київ пережив рік обмежень – без метро та шкарпеток.

Зауважимо, що громадський транспорт у столиці швидше за все перестане курсувати, адже Київ опинився в “червоній” зоні, де передбачається така заборона.

Великий Київ у Google News

підписатися