
Сучасну оперу GAIA-24. Opera del Mondo майже через рік після прем’єри знову покажуть у Києві.
Після показів GAIA-24 у Роттердамі на O.festival, у Відні на фестивалі Musiktheatertage Wien, на 60-й Венеційській бієнале і на фестивалі Shall&Rausch у Берліні твір про руйнівні наслідки російської агресії для довкілля зазнав змін – з’являлися нові музичні фрагменти, нові артисти та відеосеквенції.
У опері автори переосмислюють через мистецтво наслідки руйнівної людської діяльності, зокрема російського вторгнення в Україну в межах глобальної екологічної кризи. Музичними та пластичними засобами опера розповідає про руйнівні наслідки підриву Каховської ГЕС 6 червня 2023 року, який здійснили росіяни.
GAIA-24. Opera del mondo поєднує в собі протилежні речі: реп і оперу, авангард і попкультуру, фольклор і рейв.



У роботі над GAIA-24. Opera del mondo композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко надихалися тезою французького філософа та антрополога Бруно Латура проте, що людству слід перестати сприймати Землю як декорацію людської історії та усвідомити, що Земля стає її головною дійовою особою.
Опера має три акти
У першому, який триває пів години, можна почути музику народів світу, чітку за структурою та формою. Це так звана тема – Songs of Mother Earth.
Друга частина, тривалістю в годину, може здатися авангардною та трохи незвичною, адже містить багато сцен, побудованих на пластиці оголеного тіла. Вона має назву Cabaret Metastasis і є дією з голосом та пластикою.
Третя – Dance for Mother Earth – це так званий карнавал музичних смаків, адже там буде все, починаючи від репу й закінчуючи оперетою. Всі ці частини гармонійно поєднанні та мають занурити глядачів в атмосферу сучасного мистецтва.


Оголені тіла
Задля яскравішого зображення суспільно-політичної ситуації в країні в багатьох сценах присутні оголені актори.
Автори опери прагнули передати загальну плачевну ситуацію з правами людей у нашій країні. Адже досі мізогінія та гомофобія, права жінок і ЛГБТ-спільноти, питання прийняття тіла людини в усіх його формах і проявах – це дуже болючі й кричущі історії для нашої країни.
Виставу створили лабораторія сучасної опери Opera Aperta та агенція proto produkciia. За час її існування двоє учасників команди долучились до ЗСУ: співпродюсер Володимир Бурковець та звукорежисер запису Андрій Нідзельський.
Українську GAIA-24. Opera del mondo показали на 60-й міжнародній Венеційській бієнале. Нею завершили публічну програму Українського національного павільйону. Також українську оперу показували у Роттердамі, Відні, Берліні та Венеції.
Тривалість опери: 120 хвилин
Вартість квитків: від 1800 до 2500 гривень
Квитки можна придбати онлайн.
Дивіться також: Влітку у Франка: виняткова вистава “Земля” в інтерпретації талановитого режисера Давида Петросяна
Нагадаємо, 5 липня у столицю з концертом завітає легендарний панк-рок гурт у повному складі ЛЯПІС ТРУБЄЦКОЙ. На концерті ляпіси співатимуть улюблені хіти українською та білоруською мовами: “Воїни світла”, “Гаррі”, “Євпаторія”, “Яблуні”, “Капітал”, “Сталевий”, “Африка”, “Андердог” та інші.