“12 ню” — виставковий проєкт галереї НЮ АРТ, присвячений переосмисленню творчості видатного українського художника Миколи Глущенка сучасними митцями: Ігорем Волковим-Ткачинським, Володимиром Колесниковим, Наталією Корф-Іванюк, Серафимом Чаркіним.
Перлина експозиції — серія еротичних літографій “Douze nus de Gloutchenko” (фр. — “Дванадцять оголених Глущенка”), надрукована 1928 року в Парижі видавництвом “Кузен Понс”. Було випущено 132 примірники, з яких 12 надруковані на японському папері з нумерацією від 1 до 12, кожен з оригінальним рисунком на додачу; 20 примірників некомерційних, позначених від А до Т; ще 100 – на голландському папері з нумерацією від 13 до 112.
Альбом одразу набув широкого розголосу у мистецьких колах європейських країн. Оголені моделі Глущенка стали відомі своєю провокативною привабливістю, їх порівнювали з моделями О. Ренуара та П. Сезанна.
Про графічний стиль М. Глущенка писали як про такий, в якому свобода лінії межує з анархією. Художник проєктував своє почуття на папір, створював сплески плям та ліній. Він примножив технічні засоби, використовував прийоми з естампу, подряпини, мазки, насічки.
Натхненні графікою Глущенка, Ігор Волков-Ткачинський, Володимир Колесников, Наталія Корф-Іванюк та Серафим Чаркін створили цікаві варіації на тему оголеної натури.
Кожний автор вклав у проект свої особисті відчуття, досвід та індивідуальне бачення. Поєднуючись в експозиції, графіка поруч із живописом стають ядром енергії, що здається, досягає межі емоційної напруженості.
Твори чотирьох сучасних авторів яскраво ілюструють відхід від звичних академічних норм, звільняючи моделей від усього наносного, що дозволяє відкрити чисту сутність образу жінки. Співставлення підходів до вічної теми оголеної натури сучасними митцями та метром, між якими майже 100 років, викликає неабияке захоплення та інтерес!
Виставковий проєкт триватиме до 8 березня щодня, окрім вихідних музею (пн, чт) з 11:00 до 17:00 (каса до 16:30).
Читайте також: Виставки, майстеркласи, зустрічі: Музей Києва запрошує на цікаві вихідні
Нагадаємо, у Київській картинній галереї також триває виставка акварелей Далі до “Божественної комедії”.