Ситуація в Києві дозволяє пом’якшити карантин – що можуть дозволити

Станом на ранок 22 червня 2020 року епідситуація у столиці відповідає критеріям, що дозволяють перехід міста до наступного етапу карантину.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві.

Наступний етап передбачає послаблення обмежень для:

  • закладів громадського харчування,
  • культурних та розважальних закладів,
  • закладів, що надають послуги з розміщення,
  • проведення масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, тощо.

Зазначається, що рішення щодо послаблення карантинних заходів на території столиці буде прийнято на позачерговому засіданні Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) найближчим часом.

Все ж, навіть в умовах пом’якшення карантину, необхідно пам’ятати про дотримання чітко регламентованих протиепідемічних заходів. Продовжувати користуватися засобами індивідуального захисту: масками, респіраторами, антисептиками. Не нехтувати фізичною дистанцією з іншими людьми. Це дозволить не допустити зростання кількості хворих на коронавірусну хворобу COVID-19 на території Києва та захистити себе та оточуючих від небезпеки інфікування”, – нагадав керівник Головного управління Держпродспоживслужби м. Києві Олег Рубан.

Нагадаємо, з 22 червня вводяться нові індикатори для оцінки епідемситуації. Згідно з ними, регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається той, де наявна одна з ознак:

  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів із підтвердженим випадком COVID-19, перевищує 50%;
  • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 перевищує 11%;
  • показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 становить більше 10%.

 Ці критерії відображають контроль за передаванням вірусу, рівень спроможності лікувальної мережі, закладів епідеміологічного профілю та системи охорони здоров’я протидіяти поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 і, відповідно, дають змогу контролювати епідемічну ситуацію.