Епідеміолог: Розвинені країни зрозуміли свої помилки, в Україні ж досі маразм міцнішає

Автор: Любава Лисичкіна
00:16 15.05

Пандемія Covid-19 не завершиться ані в поточному, а ні в наступному році, і переможцями будуть лише ті країни, які серйозно займуться вакцинацією населення та забезпечить інфекційну безпеку.

Епідеміолог: Розвинені країни зрозуміли свої помилки, в Україні ж досі маразм міцнішає

Про це в інтерв’ю “Главкому”  зазначив лікар-епідеміолог Андрій Александрін.

За словами лікаря, 15 квітня цього року в авторитетному науковому журналі The Lancet вийшла публікація із вагомою доказовою базою про те, що основним шляхом передачі Covid-19 є повітряний. Не крапельний чи контактний, як вважалося раніше. На сьогодні аргументи про контактний шлях передачі практично нівельована.

“Коронавірус передається через дрібнодисперсний аерозоль. Оскільки в Україні є величезна проблема із вентиляцією приміщень, вірус чудово розповсюджується. Понад те, вірус мутує…  У нас є величезна кількість перевіряючих органів, представники яких ходять по школах, садочках, лікувальних закладах і ставлять собі “галочки” про те, що там є вентиляція. А насправді її немає і ніколи не було”, – говорить епідеміолог.

Александрін звертає увагу, що в Україні взагалі 99% закладів не мають механічної вентиляції. Понад те, в Україні навіть відсутня культура правильної вентиляційної інженерії, немає спеціалістів, немає такого поняття, як медична задача, нема критеріїв, яким повинна відповідати медична вентиляція.

“Розвинені країни ще у минулому році зрозуміли свої помилки, в Україні ж досі маразм міцнішає. Ми закупили величезну кількість костюмів з клейонки, які є абсолютно неефективними у питанні захисту від зараження, проте медпрацівники, які працюють у них, часто отримують теплові удари. Досі лікарі масово ходять у гумових перчатках. На ці непотрібні заходи витрачаються величезні ресурси платників податків”, – додав лікар-епідеміолог.
 

Нагадаємо, за весь час пандемії в Україні захворіли  2 143 448 осіб і померли внаслідок хвороби 47 620 людей.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...