Про це заявив під час брифінгу заступник міністра охорони здоров’я Ярослав Кучер.
Повноцінна цільова модель запрацює з 2021 року і надасть можливість усім закладам створювати медичні висновки про тимчасову непрацездатність в електронній системі охорони здоров’я. Уже зараз ми розробляємо базовий функціонал та опрацьовуємо детальну специфікацію”, – зазначив Кучер.
Перехід до е-лікарняних проходитиме поетапно:
Перший етап — так звана «спрощена система». У Пенсійному фонді розробили спеціальний веб-інтерфейс на сайті фонду. Там лікар може за допомогою електронного цифрового підпису вносити дані про пацієнта. Далі ця інформація буде автоматично надаватися усім службам.
За цією системою МОЗ зможе запустити електронні лікарняні вже до кінця літа. Поки відомство до 10 липня збирає форми реєстрації від лікарів медзакладів, які хочуть тестувати цю систему.
Паралельно розробляється другий етап електронних лікарняних під назвою «цільова модель», яку впровадять в систему eHealth. Повноцінно цільова модель запрацює з 2021 року.
Після тестування та остаточного узгодження формату електронного листа з непрацездатності, відбудеться поступове переведення закладів охорони здоров’я на видачу е-лікарняних.
Нагадаємо, Кабмін підтримав запуск електронного лікарняного у березні 2020 року. Нову систему повинні були запустити в квітні, але в плани втрутилась пандемія коронавірусу і запуск відклали.