Про хід експерименту розповів начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.
За його словами, в межах експерименту на 25 спеціально підготовлених ділянках у всіх районах столиці посіяли різнотрав’я.
Зараз ми чекаємо на сходження паростків, а перші суттєві результати зможемо побачити орієнтовно за місяць. Водночас оцінити всю красу висіяних луків ми зможемо вже у наступному році – такою є особливість багаторічних лучних рослин”, – розповів чиновник.
Він додав карту, де позначено експериментальні ділянки – роздивитись її детально можна тут.
Він також зазначив, що про висадження луків у місті має низку переваг:
- Збереження води. Багаторічні лучні рослини мають довгі корені, які допомагають зберігати воду в ґрунті. Це дозволяє забезпечити стійкий рівень вологості для інших рослин у міському середовищі.
- Покращення якості повітря. Багаторічні лучні трави допомагають знижувати рівень забруднення повітря, поглинаючи вуглекислий газ та інші забруднюючі речовини.
- Збереження біорізноманіття. Висадження багаторічних лучних трав допомагає зберегти та примножити біорізноманіття, створюючи природні місця для життя та розвитку різних видів комах.
- Економія коштів та часу. Багаторічні лучні трави є стійкими та менш вимогливими до догляду, порівняно з іншими видами рослин, які традиційно використовуються в міському озелененні. Зокрема, луки потребують скошування лише раз на рік.
- Естетичний вигляд. Багаторічні лучні трави мають різноманітні кольори та форми, що дозволяє створювати різноманітні ландшафти та дизайнерські композиції.
Читайте також: На схилах вздовж проспекта Правди перестали косити траву
Нагадаємо, столиця також змінює підхід до догляду за деревами. Озеленювачі отримали нові рекомендації догляду за насадженнями, що не передбачають омолоджувальної обрізки крон.