Експерти з безпеки про збій в роботі соцмереж: є кілька версій, в тому числі саботаж

Автор: Любава Лисичкіна
22:23 04.10.2021

Масштабний збій в роботі Facebook, Instagram, WhatsApp: експерти допускають можливість злому ззовні.

Експерти з безпеки про збій в роботі соцмереж: є кілька версій, в тому числі саботаж

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Масштабний збій в роботі Facebook, Instagram, WhatsApp міг статися через видалення записів DNS (система доменних імен), які повідомляють, як знайти сторінки соцмереж в Інтернеті. При цьому експерти допускають можливість злому ззовні, хоча вважають цей варіант малоймовірним.

Експерти з безпеки, які відстежують ситуацію зі збоєм в соцмережах, заявили, що відключення могло бути викликане помилкою конфігурації, яка могла бути результатом внутрішньої помилки, відзначає агентство. При цьому фахівці не виключають можливість саботажу з боку провайдерів.

Експерти вважають менш імовірним злом соціальних мереж. Однак вони допускають, що сервіси могли піддатися масовій атаці типу “відмова в обслуговуванні”. Фахівці відзначають, що така операція зажадає або координації між могутніми злочинними угрупованнями, або дуже інноваційної техніки.

Журналіст Independent Брайан Кребс своєю чергою заявив, що записи DNS були видалені сьогодні вранці з таблиць глобальної маршрутизації.

Оновлено:

За інформацією Yahoo!, розробник і засновник соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг лише за декілька годин втратив майже 7 млрд доларів через глобальний збій соцмереж та месенджерів. Внаслідок цього він  опустився в рейтингу найбагатших людей у світі.

Як відомо, через деякий час відмовились працювати Netflix, Steam и PlayStation, у деяких країнах спостерігаються збої в Twitter і Google. 

Нагадаємо, у Facebook запускають систему сповіщення для пошуку зниклих дітей в Україні – як це працюватиме.

Великий Київ у Google News

підписатися