Експерти розшифрували чорний ящик АН-26. Що відомо

19:07 07.10.2020

Члени комісії засвідчили грубі порушення у виконанні польотів.

Експерти розшифрували чорний ящик АН-26. Що відомо

Про це повідомляє голова урядової комісії з питань розслідування авіакатастрофи віце-прем’єр Олег Уруський на своїй сторінці у Facebook.

Так, увечері 25 вересня в районі Харківської області впав літак АН-26, на борту якого знаходились 20 курсантів Харківського коледжу та 7 офіцерів. Жахлива трагедія забрала життя  майбутніх штурманів та пілотів, а також досвідчених військових авіаторів.

“За результатами дешифрування бортових самописців повністю відновлено трагічний політ літака Ан-26, а також встановлено зміст перемовин, як між членами екіпажу, так і з керівництвом польотів”, – написав Уруський.

Наразі, встановили технічну причину відмови роботи лівого двигуна й спрацювання датчика падіння тиску по «ИКМ» (вимірювач крутного моменту), яке відбулось внаслідок відмови роботи одного з блоків системи управління двигуном. 

Також, за словами Олега Уруського, розслідування може з упевненістю засвідчити про наявність грубих порушень, як у виконанні польотних завдань, так і в організації польотів загалом.

Відповідаючи на питання про виплати та компенсації сім’ям загиблих Олег додав, що Міністерство оборони України має завершити власне службове розслідування, після чого матеріали будуть передані до військових комісаріатів. Орієнтовно, процес виплат повинен початись після 15 жовтня 2020 року.

Нагадаємо, 25 вересня поблизу м. Чугуїв на відстані близько 2 км до військового аеропорту сталося падіння літака АН-26 ЗСУ, з подальшим загорянням. Загалом трагедія забрала життя 26 людей, врятувався лише один курсант, що перебував на борту. Всі тіла загиблих будуть ідентифікувати за допомогою ДНК-тестів, це займе три тижні. Сім’ї загиблих в авіакатастрофі Ан-26 курсантів отримають грошові компенсації розміром понад 1,5 млн грн.

Вчора, 6 вересня, у Харкові прощалися із загиблими курсантами та членами екіпажу АН-26. 

Великий Київ у Google News

підписатися