Експерти кажуть, що заборона частини пластикових пакетів не вирішить проблему їхнього впливу на екологію

15:23 04.06

Заборона частини пластикових пакетів не вирішить проблему їхнього впливу на екологію. Для того, щоб врятувати екологію, необхідно заборонити всі пластикові пакети без винятків.

Експерти кажуть, що заборона частини пластикових пакетів не вирішить проблему їхнього впливу на екологію

Про це йшла мова в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко розповіла, що чекає на українців із моменту набуття чинності цього закону.

Законопроект набуває чинності в січні 2022 року. Відтак, в українців є ще півроку, щоб використати свої старі пакети. Але законопроект, на жаль, не вирішує проблему появи пластикових пакетів – він обмежує використання одних пакетів і не обмежує використання інших”, – зазначила експертка.

Водночас пані Тетяна наголосила, що, відповідно до умов законопроекту, люди не зможуть розрізнити дозволені та заборонені маленькі пакети, які використовуються для пакування м’яса, риби та сипучих продуктів. Цей факт голова екологічної ліги вважає головною проблемою законопроєкту.

Механізм стягнення штрафів не прописали. Фактично, неможливо буде застосувати штрафні санкції до порушників», – підкреслила Тетяна Тимочко.

За словами пані Тетяни, Всеукраїнська екологічна ліга займається цим питанням вже більше 10 років.

Головна проблема цього законопроекту – він регулює дуже вузьку специфіку. Бо великі пакети, цупкі пакети, сміттєві пакети, плівка тощо – не заборонили. Законопроект має більш декларативний характер, ніж реальний крок для розв’язання проблеми», – пояснила експертка.

Окрім цього, пані Тетяна наголосила, що в Україні немає потужностей, які б дозволили організувати збір та переробку використаних пакетів на належному рівні.

Читайте також: Пластику кришка. Корки можна здати на переробку і отримати цікавий приз – конкурс

Нагадаємо,  Верховна Рада заборонила використання  надлегких пластикових пакетів, легких пластикових пакетів товщиною до 50 мкм, оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів.

До слова, президент України ще не підписав цей законопроєкт.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...