Ексдиректора Чорнобильської АЕС судитимуть за аферу з радіоактивним металобрухтом

19:59 29.01.2021

Колишнього керівника ЧАЕС та директора одного із ТОВ звинувачують у незаконному поводженні із радіоактивними матеріалами, що завдало збитків державним інтересам на суму понад 2,75 млн грн.

Ексдиректора Чорнобильської АЕС судитимуть за аферу з радіоактивним металобрухтом

Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора України.

За версією слідства, у липні 2019 року керівник Чорнобильської АЕС оголосив аукціон на продаж понад 500 тонн радіаційно забрудненого державного металобрухту. Однак вартість “брудного металу” була суттєво заниженою: всього 1 тис. грн за тонну. І на те була причина. 

В торгах перемогло Товариство з обмеженою відповідальністю, яке, до слова, не мало необхідних ліцензій та дозвільних документів. Була лише підписана угода з АЕС, яка надавала товариству можливість проводити на території ЧАЕС безкоштовне випробовування із дезактивації радіоактивно забрудненого металобрухту лазерними технологіями.

Однак, насправді товариство не мало відповідних технологій (лазерних установок), кваліфікований персонал – відсутній. Власне, як і документи, передбачені законодавством для роботи з такою категорією небезпечних матеріалів.

Так от, судово-економічна експертиза показала, що внаслідок таких оборудок державі завдано матеріальної шкоди на понад 2,75 млн грн.

Відтак, Київською обласною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього очільника Чорнобильської АЕС та директора зазначеного товариства. Їх звинувачують у незаконному поводженні з радіоактивними матеріалами (ч.3 ст.265 КК України). Якщо вину ділків доведуть у суді, їм “світить” до 15 років за ґратами.

Нагадаємо, що у зоні відчуження проводяться роботи з поглиблення дна р. Прип’ять, аби прокласти суднохідний шлях E-40 завдовжки 2 000 км, який з’єднає Балтійське море з Чорним. Оскільки роботи ведуться поблизу зруйнованого реактора, на поверхню можуть піднятися радіонукліди, які здатні забруднити питну воду для восьми мільйонів українців.

До слова, Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник нарешті позначили на мапі природоохоронних територій світу — The World Database on Protected Areas (WDPA).

Читайте також: Скандал в Чорнобильській зоні: на “гарячому” взяли екологів, які ловили радіаційну рибу

Великий Київ у Google News

підписатися