Він розповів кореспонденту «Великого Києва», що обмежує споживання вже не один рік.
Цієї осені, коли збереження електрики є шляхом до безпеки країни, ділиться досвідом з іншими.
«10 років тому мене з енергозберігаючими лампочками і утепленням усього називали диваком. 5 років тому називали екосвідомим. Тепер називають патріотом, що береже критичну інфраструктуру», – ділиться Святослав.
Віддалена робота дозволяє киянину обирати власний графік виконання завдань начальства. Відтак, він сідає до монітору у години меншого навантаження в мережі, а також коли не так вірогідні відключення світла постачальниками:
«Потребую для роботи два великі монітори – тому брати ноутбук і в години віялового вимкнення їхати з ним у інший район працювати в кафешці для мене не варіант. Я тепер працюю половину робочого дня вдень, коли є світло, і половину вночі. Вдень, коли вирубається електрика, можна гратись з дітьми, вкладати їх спатки, читати телеграми про перемоги наших ЗСУ та кохатись з дружиною».
Щоб електронні девайси не заряджати у розетках, користується більш ощадними методами підтримання їхньої роботи. Знає і ІТ-методи, що дозволяють економити інтернет – адже і ця послуга вимагає від операторів витрачати світло.
«Якщо є ноутбук, то телефон можна перетворити у 4G-модем і спокійно працювати поки вистачить зарядки. Щоправда, не працює такий метод, коли вимикається світло – тоді провідний інтернет зникає у всіх в будинку, і сусіди одночасно використовують 4G. Через це швидкість падає до некомфортних для роботи 0.5-2 Мб/с», – каже Святослав.
Читайте також: Економ правильно: у які години краще вмикати електроприлади (ІНФОГРАФІКА)
Нагадаємо, останніми днями ворог цілить по об’єктах енергосистеми України. Внаслідок цього жителі деяких районів залишились без світла. Для стабілізації ситуації влада попросила українців максимально обмежити використання електроенергії та попередила про відключення світла.