Про це ідеться у петиції №12306 .
Галерний півострів – зелений острівець у Голосіївському районі столиці. На його території є урочище Покол, озера Ерик та Миколайчик. Наразі територія Галерної Затоки має як серйозний потенціал, так і серйозні ризики – особливо для мешканців найближчого мікрорайону Корчувате, зазначає автор звернення.
За його словами, один з найголовніших – ризик затоплення. За розрахунками фахівців, в умовах повені 1% забезпеченості Галерна затока повністю йде під воду. У разі проходження повені 10% затоплюється більша частина півострова. Сильні повені можуть призвести до прориву двох гребель, які є в урочищі Покол, що в подальшому загрожує затопленням місцевого парку.
У петиції також зазначається, що додаткову небезпеку створюю додаткові водяні потоки, які стікають в озеро Миколайчик і виконують роль дощової каналізації. Збираючи дощові стоки з житлової та промислової зон Голосіївського району, дощові колектори скидають ці стоки в озеро Миколайчик без очистки, через бетонні колектори. Крім того, у Галерну затоку впадає дощова каналізація мікрорайону Корчувате діаметром 850 мм і також без очисних споруд. Це створює додаткову екологічну небезпеку на даній території.
Ще одна небезпека – отруєння наземних та ґрунтових вод Галерного півострова. У 50-роках минулого століття тут працювала свиноферма, і відходи від її діяльності скидалися просто у воду. Відсутність очисних споруд призвела до того, що стічні води забруднили поверхневі та підземні води. Забруднена вода самопливом потрапляє у озеро Ерик та Миколайчик, а згодом у Галерну затоку, забруднюючи акваторію та донні відклади озер та затоки.
“Бездумне поводження з відходами від свиноферми призвело і до забруднення ґрунтів, адже саме у землю утилізувалися гнійні відходи. Це не лише знижує якість ґрунтів, але й призводить до забруднення водоносних горизонтів та повітря”, – звертає увагу автор петиції.
Киянин говорить, що всі ці проблеми потрібно негайно вирішувати, щоб мінімізувати екологічну небезпеку для півострова Галерний, озер Ерик та Миколайчик, а також урочища Покол. Зокрема, міська влада повинна вжити негайних заходів для облаштування парку Покол, упорядкування відходів, встановлення очисних споруд у місцевих озерах та укріплення гребель.
Петиція створена кілька днів тому і вже набрала майже 400 підписів.
До слова, студенти-архітектори створили петицію про перейменування вулиці на честь проєктувальника мостів.