Як передає Комерсант український, журналіст-еколог Олег Листопад попереджає про екологічну загрозу. За його інформацією, у річці Десна виявлено пестициди, які, ймовірно, потрапили туди з річки Сейм,
“Забруднення з Сейму допливло учора до Десни, і ситуацію прокоментували вже перші особи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, в.о. голови Державної екологічної інспекції України. На жаль, дуже скупо і сухо, але – коректно. І пізно. Треба було це зробити ще днів десять тому і людською мовою, висловити якісь емоції — що так, це дуже хріново, що вода смердить і риба дохне, і ми як люди і українці теж засмучені”, — розповідає Олег Листопад.
Журналіст вважає, що представники влади мають відверто сказати, які наслідки для довкілля фіксують спеціалісти вже зараз. І чесно сказати: зробити нічого не можна крім як моніторити, що й робиться, тут усе ок. Залучити Держпродспоживслужбу, Державне агентство водних ресурсів України, рибників. І не замовчувати, що у одній пробі таки були пестициди. І погодитись, що треба працювати на майбутнє: заборонити видобуток піску з Десни, відкликати видані дозволи, мораторій на видобуток торфу — щоб була краща водність річок; жорсткіше контролювати режим ПЗС — прибережних захисних смуг.
Він вважає, що подальший розвиток ситуації буде залежати від ефективності моніторингу та взаємодії між різними державними і місцевими органами.
Як повідомив перший заступник міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олександр Краснолуцький в ефірі ТРК “Київ”, попередня оцінка якості води встановила, що жодних перевищень хімічних та високотоксичних компонентів у річках Сейм і Десна не виявлено.
За словами посадовця, це забруднення органічними речовинами. Для контролю якості води у річках Сейм і Десна вже відібрано понад 50 проб, які направлено на аналіз до лабораторії, проведено сім засідань комісій ТЕБ і НС на районному та обласному рівнях. Мешканцям заборонено використовувати воду з річок для технічних потреб, ловити рибу та купатися, уточнив чиновник.
“Ми сподіваємось, що ситуація із якістю води у річках Сейм та Десна має покращитися за кілька днів”, – підсумував Краснолуцький.
Нагадаємо, 27 серпня Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм повідомило, в Росії спричинили масштабне забруднення річки Сейм. Забруднення поширилось по всій акваторії річки Сейм у межах Сумської області і дісталося Чернігівщини.
“ВК” писав про те, що у КОВА заявили, що у річці Десна не було виявлено отруйну речовину, але краще не купатися і не ловити рибу.
Важливо! Для запобігання негативному впливу на здоровʼя населення, Київська обласна комісія ТЕБ та НС рекомендує не користуватися водою річки Десна, заборонити там купання та вилов риби в Десні, а також використання річкової води для господарських потреб та поїння худоби.