Стрільба на воді має свої особливості – складніше збивати ворожі дрони, коли сильний вітер і, відповідно, піднімається хвиля. Проте екіпажі річкової флотилії не повертаються з чергувань без результатів. З ними поспілкувалися журналісти Радіо Свобода.
Як минула ця ніч?”, – запитує військового кореспондент.
“Ой! Дуже весело. Дуже”, – не стримує емоцій старший комендор катера ВМС ЗСУ з позивним “Лисий”.
А його побратим “Циба” додає, що “летіло дуже багато, але старались і результат є
Один з військових показує зброю – працює з кулеметом Browning M2. Калібр 12,7. Мовляв, проти шахедів дуже ефективний.

Швидко переміщуються на воді на американських катерах Dauntless Ram (у перекладі «безстрашний баран»), отриманих від компанії Sea Ark. Вони розвивають швидкість понад 60 км/год. Катери перебувають у складі річкової флотилії на Дніпрі, яку почали формувати у березні 2022 року.
Бувають ситуації, коли по одному “Шахеду” працюють декілька мобільних вогневих груп з берега, або ракети, або ми. І там уже нюанси, хто збив, хто не збив, – ділиться “Лисий”. – Це та ж сама робота.
Збив – значить десь якесь життя залишилось живим і здоровим. Це найголовніше. А скільки (саме – прим.) збив – не так важливо
На катерах, серед яких ті, що Україна отримала від США та європейських партнерів, боронять столицю з лютого 2022 року. Спочатку чатували на Київщині та поруч з кордонами з Білоруссю. А коли восени 2022 року росіяни почали запускати бойові дрони, почали засвоювати та розвивати досвід ППО та збивати “Шахеди”.

Багато що наші партнери не використовували проти повітряних цілей, – каже офіцер річкового дивізіону ВМС ЗСУ з позивним “Лінч”. – Але українські військові довели, що ми можемо працювати навіть поза межами якихось номінальних показників.
Для річкових катерів пріоритет – безпека на воді, але, дійсно, це є мобільним, надійним і таким комплексним елементом в протиповітряній обороні Києва і України